RETRO RÁDIÓ

Megint meglepetés jön az időjárásban

Megint meglepetés jön az időjárásban
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 02. 11. 06:10

Ma hajnalban, kora reggel hidegfront éri el hazánkat, ennek hatására kiadós csapadékra van kilátás. A héten többször várható esõ, zápor, idõnként havazás is elõfordulhat.

 A szél megerősödik, a hőmérséklet pedig fokozatosan lehűl: ma napközben még 9 fok lehet, holnap már csak 7, szerdán pedig csak 5 fok a maximális nappali hőmérséklet. Éjszakánként mínusz 2-5 fokra hűl le a levegő.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ tegnap azt közölte, hogy nőtt a szálló por miatti légszennyezettség. Veszélyes a levegő minősége Putnokon, az ott lakóknak azt javasolja a népegészségügyi központ, hogy ne tartózkodjanak a feltétlenül szükségesnél többet szabad levegőn. Egészségtelen a levegő Dunaújvárosban, Miskolcon és Sajószentpéteren, kifogásolható Budapesten, Egerben, Hernádszurdokon, Kazincbarcikán, Pécsen, Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szombathelyen, Vácon és Várpalotán. Bár a szél kitisztíthatja a levegőt, a hideg miatt több fűtési égéstermék kerülhet bele, így nem számíthatunk arra, hogy a helyzet gyorsan javul, sőt, a következő napokban még rosszabb is lehet. Ez elsősorban azokat viseli meg, akik a légzőrendszer krónikus megbetegedésében szenvednek.
 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.