RETRO RÁDIÓ

Hátborzongató részletek: boszorkányszekta tagjaként gyilkolt Barbara

Hátborzongató részletek: boszorkányszekta tagjaként gyilkolt Barbara
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2018. 12. 10. 06:50

Egy ezoterikus szekta rémtetteitõl hangos az osztrák sajtó. A Boszorkány­trióként emlegetett csoport egyik tagja egy magyar nõ, H. Barbara...

Hexen-trio, azaz Boszorkány-trió – így emlegeti az osztrák sajtó az okkult társaságot, amely megtisztulást, átoklevételt és anyagi jólétet ígért a főként jómódú nyugdíjasokból álló ügyfélkörnek. A hozzájuk forduló személyekre módszeresen ráakaszkodtak, áldozataiktól összesen több mint 1 millió eurót (300 millió forint) zsebeltek be.

A beígért javak helyett azonban csak keserűséget és felperzselt házakat hagytak maguk után. Az ezoterikus szekta vezére a 47 éves Margit T. volt, aki állítása szerint közvetlen kapcsolatban áll Istennel. Egyik segítője egy 43 éves magyar nő, H. Barbara, akit egyszerűen csak Ungarinként neveztek. A trió tagja volt még a 61 éves Melitta O. is. A hármas főleg egyedülálló nyugdíjas nőket szemelt ki magának, a zsaruk szerint legalább tíz áldozatuk volt. A szekta vezetője sokuktól azt akarta, hogy őt jelöljék meg a végakaratukban egyedülálló örökösként.

Letartóztatása után a magyar nő azt vallotta: évek óta a szektavezér jobbkezeként, intézőjeként működött az okkult klánban. Margit T. szigorú rendszert épített ki: kinéztek időseket, akiknek azt mondták, tartsanak az átkoktól és a szerencsétlenségtől, és ők távol tudják tartani a gonoszt tőlük.

Egy 72 éves nyugdíjas holttestét találták meg október 19-én a villachi otthonában. A teste már oszlásnak indult, a boncolás állapította meg: puszta kézzel fojtották meg. Az asszonynak azért kellett meghalnia, mert egyedüli örökösként a szekta vezető­je volt megjelölve a végrendeletében, de ezt meg akarta változtatni, és a pénzét is visszakövetelte. A Heute.at szerint a magyar nő bevallotta: ő fojtotta meg az asszonyt.

A Kronen Zeitung pedig arról ír: egy 95 éves nyugdíjas is a szektatagokra íratta a házát, ám nem sokkal halála előtt végül megváltoztatta a végrendeletét. Egy hónappal később H. Barbara – vélhetően bosszúból – felgyújtotta a házat.

Az osztrák szektavezér azt vallotta: húsz éve agyműtéten esett át, azóta különös hangokat hall. Azt is állította: a hangok sugallták neki, hogy mit tegyen, írja a Bors 

H. Barbaráról annyi tudható, hogy elvált a férjétől, és van egy hatéves gyermeke. Korábban pincérként dolgozott Ausztriában.

A 72 éves asszony meggyilkolásán kívül még négy tűzesettel hozzák összefüggésbe a csoportot, és az sem kizárható, hogy további gyanús halálesetek aktáit is leporolják.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.