RETRO RÁDIÓ

Elképesztő, mi került elő megint a Dunából az alacsony vízállás miatt

Elképesztő, mi került elő megint a Dunából az alacsony vízállás miatt
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2018. 11. 01. 21:00

A feltáráson a szakértõk búvárok segítségével fognak majd dolgozni, így nem akadály, ha a Duna vízállása megemelkedik.

Egy több százéves hajómalom roncsait fedezték fel Ordasnál a Duna alacsony vízállásának köszönhetően. A roncsot rendkívül nehéz lesz feltárni, hiszen teljes egészében iszap fedi, a tetejére pedig már ráomlottak a partfal kövei - írja a baon.hu.

"Egy kívül-­belül burkolt hajótestről van szó. Ez akár azt is jelenthette volna, hogy szállítóhajóról beszélünk, hiszen nagyon sok követ fuvaroztak a Dunán, ehhez pedig muszáj volt a belső oldalt is megerősíteni. A felépítmény maradványaiból viszont én inkább hajómalomra tippeltem" – mondta a portálnak Romsics Imre, a Viski Károly Múzeum igazgatója, majd hozzátette:a lelet jövőbeli feltárása speciális, vízirégészeti eljárásokat fog igényelni.

Az igazgató azt is elárulta, hogy a szakértők búvárok segítségével fognak majd dolgozni, így nem akadály, ha a Duna vízállása megemelkedik.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.