kulcsár edina
Alighogy bejelentették a 2019-es év egyik legnagyobb magyarországi koncertjét, a hivatalos jegyértékesítéssel egy idõben Eros Ramazzotti fellépésének szervezõi felhívást tettek közzé. Két internetes jegyátverõs oldalt is nevesítettek. Az egyiken már 80%-os felárral kínálják a sokszor hamis belépõket.
A koncert szervezői nem vállalnak felelősséget a viagogo.com és az onlineticketshop.hu weboldalakon vásárolt jegyekért!
– olvasható Eros Ramazotti jövőre induló, hazánkat is érintő legújabb, Vita Ce N’è világturnéja hivatalos, magyarországi jegyértékesítői oldalán. A figyelmeztetés nem alaptalan, a Viagogo jegyüzérportál már eddig is számtalan magyar koncertrajongót csapott be, több rendőrségi feljelentés is született ellene érvénytelen vagy nem is létező eseményekre kínált belépők értékesítése miatt. Az átvertek pedig, akik garantáltan bukták a vágyott koncertélményt, futhattak a pénzük után…
Lecsap a Viagogo a gyanútlan vevőkre
A Viagogo erőszakos üzletpolitikája és fizetett hirdetései miatt elsőként jelenik meg a Google-keresőjében annak, aki Eros Ramazzotti 2019. október 24-ei budapesti koncertjére kíváncsi, így az óvatlanul kattintó rajongók egyből a veszélyes portálon találják magukat, ahol jó esetben borsos felárral kapnak csak érvényes jegyet, rosszabb esetben a csúnyán megsarcolt vevőnek kamu belépőt küldenek, amivel nem jut be a koncertre. A Viagogo egyébként több belépőt is kínál a hivatalosnál sokkolóan drágábban az eseményre. A 10 990 forintos ülőhelyeket 17-18 ezer forintért, a 16 990 forintosakat 30 ezerért, míg a kiemelt 24 990 forintos belépőket 60 ezerért adják a jegyüzérek. Ráadásul nem csak az árak trükkösek...
Hollandoké a másik cég
Bár az internetcíme alapján magyarnak tűnik az Eros Ramazzotti koncertszervezői által kifogásolt másik oldal, az onlineticketshop.hu, az valójában holland. Egyelőre Eros magyarországi fellépésre nem kínál jegyeket, más előadók estjeire (Ákos, Jose Carreras, Ennio Morricone stb.) viszont igen, s nem árt vele vigyázni. Már a nyitóoldalon jelzi, hogy: „Jegyek viszonteladása. Előfordulhat, hogy a jegy ára magasabb, mint a névérték.” A Facebook oldalukon olyan bejegyzéseket olvasni, mint „Ne vegyetek itt jegyet! Átvágnak”, „A www.onlineticketshop.hu oldalról ne vegyetek jegyet! Nem is magyarok csinálják! Felvásárolják a rendes jegyeket, drágábban adják, és lutri, hogy elküldik-e a kifizetett jegyet…”.
Vajon létezik biztos módszer, amellyel kiszűrhetjük, akár egy külföldi koncerthelyszín esetén is, hogy hol kaphatunk garantáltan érvényes belépőt? Igen, s a választ, akárcsak az egyik Viagogót használó jegyüzér trükkjét megtalálod a hétfői %Ripost% napilapban. Keresd az újságárusoknál!