Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2018.07.01.

Elképesztő találmány, mobiltelefonnal mérik a vércukorszintet

Ha elterjed az új találmány, nem kell szurkálniuk magukat a cukorbetegeknek! Akár három hónapig is kibírja az az új mûszer, amit a bõr alá lehet ültetni, és folyamatosan méri a vércukorszintet - ráadásul egy mobiltelefonos applikációról lehet vezényelni.

Forradalmasíthatja a vércukorszint-mérést, ha tömegesen elterjed az új fejlesztés, ugyanis az eddig piacon levő, bőr alá ültethető szenzorok csak maximum 7-14 napig bírják.  Az új találmányhoz tartozik egy applikáció is, amely a mobilra tudja továbbítani a test vércukoradatait. 

A kis jeladó nem nagyobb, mint egy hüvelykujjköröm és miután beültetik az emberbe, 5 percenként küldi a test vércukorszintjét az applikációnak.

Tehát a jeladórendszert egyszer kell beültetni a bőr alá, és csak háromhavonta kell a szenzort cserélni - de lehet ugyanoda ültetni a következőt, ahol az előző volt. Ezt a szenzort egy egyszerű kis eszközzel tudják „fellőni”, és a transzmitterel való összeköttetés után már működik is, a telefon applikációja egyből felismeri. 

Az új kütyü bevezetésére most adta áldását az amerikai engedélyező hatóság, így piacra dobhatják. Az ára egyelőre borsos lesz, több százezer forintos tétel, de sokkal kényelmesebb, mint a szintén drága eddigi eszközök, amik csak 7-14 napot bírnak.

Az új eszközről az orvos egyszerűen letöltheti a pontos adatokat a szenzorról, nem kell az adminisztrációval tölteni az időt, és pontosabb is. Mivel a jeladó éjszaka is üzemel, megszakítás nélkül, árnyaltabb képet adhat a beteg állapotáról.

Az elemzések így részletesebbek és profibbak. A napi 5-6 mérésnél is jobb, ugyanis az 5 percenkénti frissítés miatt rengeteg vércukoradat áll rendelkezésre.

Ez baromi jó találmány és nagy segítség lehet a cukorbetegeknek

  – mondja a %Ripost%-nak a cukorbeteg Kovács Áron tévés műsorvezető, a D+ generáció alapítója. A D+  összefogja a diabétesszel közvetlenül, vagy közvetetten érintetteket és az egészséges életmód iránt elkötelezetteket egy  közösséggé. Persze minden ilyen nagyon új dolognak vannak buktatói: minden hasonló eszköz ma még nagyon nagyon drága, és kényelmetlen viselni, de több az előnye, mint a hátránya. 

,,Vakon tapogatózol a sötétben vagy feloltják a villanyt" –írja le szemléletesen a különbséget a hagyományos vércukorszintmérés és az új  módszer között Kovács Áron. A műsorvezető tapasztalatból beszél. Két éve használ glükozmotorizáló rendszert, sőt a rendszer első magyarországi kipróbálói közt volt.  Ez az fajta, ami 7-14 napot bír.

A gyakorlatban egy pici ezüst szálat kell elképzelni, ami akkora, mint egy szőrszál

–meséli. ,, Mint minden testen hordott dolog, néhány nap után allergiás tünetek lehetnek: beizzad, bepirosodik. Ezért én jobbnak találom gyakrabban cserélni. Két éve használom ezt a módszert."  Időnként berakom, nem olcsó és jár is némi kényelmetlenséggel, de mindenképp megéri  – mondja.

Kovács Áron a D+ generáción keresztül ismeri a magyar cukorbeteg közösséget. Elmondása szerint nagyon kevesen használnak még Magyarországon bőr alá ültethető monitorizáló rendszert.  A használók főleg az 1-es cukorbetegség köréből vannak. Ennek a fő oka az ára. A ma Magyarországon is használt módszernek, ami 7-14 napig képes egyfolytában mérni a glükozszintet, napi 1-2 ezer forint a költsége.  Az új, három hónapig bíró rendszer árát viszont nagyon drágának találja. Úgy gondolja: ahhoz, hogy szélesebb körben elterjedhessen,  vagy olcsóbbnak kell lennie, vagy támogatást kell adni rá. A tévés biztos benne, hogy ez a jövő a cukorbetegek számára, bízik benne, hogy rövid időn belül szélesebb körben is elterjed ez a módszer.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek