tóth gabi
Míg néhány éve még megszólták azt az anyukát, akinek a férje ment gyedre pici gyerekükkel, ma egyre természetesebb, hogy az apuka marad otthon. Nem véletlen, hogy egyre több férfi marad otthon, a családnak ez anyagilag is megéri.
Míg néhány éve még megszólták azt az anyukát, akinek a férje ment gyedre pici gyerekükkel, ma egyre természetesebb, hogy az apuka marad otthon. A nemek közötti egyenlőséget elősegítette a gyed extra, ami lehetővé tette, hogy a szülő otthon vagy részmunkaidőben dolgozzon is, így a férfiaknak sem kell teljesen abbahagyniuk hivatásukat, ha a főállású gyereknevelést választják.
A férfiak szerepe a családban – ha lassan is – változóban van. Egyre többen veszik ki részüket gyermekeik mindennapjaiból. Beszédes adat, hogy míg 2016-ban is csak 4371 apuka vette igénybe a gyest, addig tavaly már csaknem kétszer annyian, 8057-en, idén pedig már a 142 ezer gyesen lévő szülő közül több mint 11 ezer férfi. Ez azt jelenti, hogy két év alatt megháromszorozódott a gyesen lévő apukák száma!
Mindkét fiammal igénybe vettem a gyedet
- mondta el a Ripostnak Sönberger Krisztián. A fiúk egyéves koráig édesanyjuk volt velük, utána azonban az apa átvette a stafétát. - Nem volt nehéz dolgom, nem maradtam teljesen magamra a gyerekekkel. Az első fiunk egyéves korától csak részmunkaidőben dolgozott a feleségem, a második gyedem idején pedig részben otthonról dolgozott. Mivel a másodikkal már gyed extrán lehettem, én is bejártam a munkahelyemre időnként, de otthonról is dolgozhattam. Így rugalmasan, a család szükségletei szerint tudtuk beosztani az időnket, és anyagilag jobban jöttünk ki, mint ha csak az egyikünk dolgozik, ráadásul nem estünk ki a munkából.
Ha kíváncsi vagy rá, mit mond a többi gyeden lévő apuka és a szakemberek szerint mikor menjen gyedre a férfi, akkor keresd a Ripost napilap csütörtöki számát az újságárusoknál!