tóth gabi
Megelégelték a sorozatos csalásokat, a gyanútlan emberek lehúzását Angliában, ezért a törvény erejével lépnének fel a jegyfelvásárló robotokat alkalmazó jegyüzérek ellen. A Ripost is többször írt már a Viagogo oldalról, ahol méregdrágán árulnak nemegyszer érvénytelen jegyeket népszerû elõadásokra, koncertekre, sporteseményekre.
Elég volt! Margot James, a digitális és kreatív iparágakért felelős brit miniszter határozott fellépést hirdetett a jegyfelvásárló robotokat alkalmazó jegyüzérekkel szemben. A törvényjavaslat ezen a héten kerül a brit parlament elé, s célja, hogy pénzbüntetéssel sújtsák azokat, akik jegyfelvásárló robotokkal megveszik a jegyeket, majd az általuk okozott hiányt kihasználva, sokszoros haszonnal adják el azokat a másodlagos jegyértékesítő oldalon.
Bírsággal fenyegetőznek a britek
„Eltökélt szándékom annak biztosítása, hogy mindenkinek legyen lehetősége tisztességes áron megvásárolt jegyekkel megnéznie kedvenc sztárjait. Ezen a héten utolsó szakaszába ér a harcunk, amelyet a robotokat alkalmazó jegyüzérek ellen vívunk, akik csupán azért vásárolnak fel jegyeket, hogy jóval magasabb áron továbbértékesítsék azokat" – mondta Margot James.
Az elhatározás azután érett meg, hogy a West Enden játszott Hamilton című hiphop musicalre több mint 6000 fontért, vagyis 2,1 millió forintért árultak jegyeket egy másodlagos jegyértékesítő oldalon, pedig az előadásra a hivatalos oldalon 37,5 és 200 font, azaz 13 és 74 ezer forint közötti áron lehet belépőt váltani.
Hazánkban is megy a felvásárlás
A külföldi helyzet sajnos hazánkban sem ismeretlen. Mint arról korábban írtunk, több magyarországi színház közölte a honlapján vagy a Facebookon, hogy a Viagogo drágítja az ő jegyeiket, és arra is figyelmeztetnek: nem biztos, hogy azokkal a jegyekkel be lehet jutni az előadásra! A soproni Petőfi Sándor Színház feljelentést tett, a fővárosi Madách Színház, a Miskolci Nemzeti Színház, valamint a Budapesti Nyári Fesztivál szervezői is figyelmeztetést adtak ki.
"A Viagogo weboldallal nincs szerződésünk, az ottani árakat sem tudjuk meghatározni. Figyelmeztetést adtunk ki, és arra kérjük nézőinket, hogy a jegypénztárban, vagy a színház honlapján vegyék meg a jegyeket, mert ez a legbiztonságosabb" – mondta még februárban a %Ripost%-nak Kósa Melinda, a budapesti Madách Színház kommunikációs vezetője. "A jegyüzérek miatt itt is előfordult már, hogy egy előadásra, ugyanarra a helyre többen érkeztek" – figyelmeztet.
A közelmúlt botrányai mellett a legfrissebb és legdurvább árkülönbségekről, valamint a jegyüzérekkel szembeni lehetséges megoldásról egyaránt olvashatsz a csütörtöki %Ripost% napilapban. Keresd az újságárusoknál!