Létrehozva: 2018.02.19.

Ferihegyi repülőtér: végre itt a nagy változás, amire vártunk

Végre lecsaptak a ferihegyi csomagmaffiára! - Meg kell akadályozni a csomagok kifosztását, amihez együttmûködésre van szükség a rendõrség, a légitársaságok, a földi kiszolgáló cégek és alvállalkozóik, a biztonsági cégek és a reptér között - mondta a Ripostnak Hardy Mihály, a Budapest Airport szóvivõje. Eddig négy eljárás indult, hét gyanúsított ellen.

Egy hét alatt négy nyomozás indult összesen hét reptéri rakodómunkás ellen, miután jelentősen megnőtt a fosztogatások száma a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Legutóbb pénteken értek tetten egy 44 éves férfit, miközben háromszor is kinyitott egy Londonba feladott csomagot és kutakodott benne.

"Láttuk, ahogy többször is belenyúl a csomagba, ezért a kollégáim intézkedésbe kezdtek. Házkutatást tartottak a vasadi férfinál, ahol drága értéktárgyakat találtak. Folyamatban van annak bizonyítása, hogy mi az, ami lopásból származik" - nyilatkozta a %Ripost%-nak Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányág szóvivője.

Csak február 10. óta négy nyomozás indult poggyászfosztogatással kapcsolatban, összesen hét gyanúsított érintett

- tette hozzá a szóvivő. Vagyis minden jel arra mutat, hogy Babos Tímea csomagjának kifosztása után végre komoly lépések történnek a budapesti reptér jó hírét veszélyeztető tolvajbanda felszámolása érdekében.

Mint ahogy arról beszámoltunk, a világbajnok teniszezőnőt február 8-án lopták meg a reptéren. A tolvajokat elkapták, a házkutatások során az értékeket megtalálták, azokat visszakapta a teniszezőnő. Azóta fokozott a rendőri jelenlét, két-két rendőr figyeli a rakodást.

Mint a %Ripost% megtudta, az eddigi gyanúsítottak szabadlábon védekezhetnek. Minden esetben több tízezer, előfordul, hogy több százezer forintos értéket loptak.

"Nem Babos Tímeáé volt az első eset, már február elején is érkezett bejelentés csomagok kifosztásáról, ezért a rendőrség és mi is kiemelten kezeljük a kérdést" - nyilatkozta a %Ripost%-nak a Budapest Airport szóvivője. Hardy Mihály hozzátette: meg kell akadályozni a csomagok kifosztását, amihez együttműködésre van szükség a rendőrség, a légitársaságok, a földi kiszolgáló cégek és alvállalkozóik, a biztonsági cégek és a reptér között. 

A világ összes repülőterén előfordulnak hasonló esetek, ez most nálunk nagyobb figyelmet kapott a szokásosnál

– vélekedett.

Mit tegyen, aki áldozattá válik?

Ha valaki azt tapasztalja, hogy megdézsmálták a csomagját, azonnal jelentse be azt a légitársaságnál vagy annak alvállalkozójánál, és ragaszkodjon ahhoz, hogy jegyzőkönyvet vegyenek fel az esetről.

"Nagyon fontos, hogy minél gyorsabban megtörténjen a bejelentés" - hívta fel a figyelmet Hardy Mihály. Akkor ugyanis forró nyomon indulhatnak el a nyomozók, hogy megállapítsák a tettesek kilétét, és akkor van nagyobb esély az értékek visszaszerzésére is.  

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek