tóth gabi
Meghozta a reményt a Ripost korábbi cikke a Havanna utcai panelek lakói számára! A közös képviselõ most felhívásban kéri, hogy aki ágyi poloskát lát, jelentse. Mint megírtuk, csak a közös fellépés hozhat eredményt a vérszívók ellen.
Mint arról a %Ripost% elsőként beszámolt, a Havannán szégyellik az emberek, hogy poloskás a lakásuk, ezért nem szólnak, és vannak, akik nem engedik be a rovarirtókat az otthonukba, ezért képtelenség kiirtani a vérszívó ágyi poloskát.
Általában a poloskával fertőzött lakás mellett élő szomszéd jelzi, hogy irtást kellene elrendelni, ritkán szól maga a tulajdonos
- mondta el a %Ripost%-nak Zala András, a ház közös képviselője. A hét lépcsőházban 300 lakás van, legalább tíz százalékukat már ellepték a poloskák.
"Csökkenteni lehet a fertőzöttséget, de megszüntetni nem. Csak a kényszerirtás oldaná meg a helyzetet, de azt nem írja elő törvény. Vannak olyan lakások, ahol hegyekben áll a szemét, törött cserepektől kezdve újságpapírokon át mindent összeszednek egyes lakók. Előfordul, hogy be se mer menni a rovarirtó, akkora a szeméthalom, amiben a poloskák jól érzik magukat."
Négy év alatt a ház nyolcmillió forintot költött poloskairtásra, mindhiába.
Ennyi pénzből már a liftet is felújíthattuk volna, sőt, a lépcsőházat!
– mondja a közös képviselő.
A lakók kétségbe vannak esve, mert az ágyi poloska nem csak undorító, csíp is. A hét közepén megint kihívják a rovarirtót, ami félmillió forintba kerül ennyi lakásra, de ha megint lesz, ahová nem jutnak be, akkor ez csak ideig-óráig használ.
A %Ripost% megkereste az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatot, van-e remény a közeljövőben a kényszerirtás bevezetésére, de lapzártánkig nem érkezett válasz.