kulcsár edina
Meglepõ hirdetésre bukkantunk az interneten: egy cég ömlesztve, zsákszám árulja az interneten megrendelt, de soha célba nem érõ csomagokat! Mint írják: olyan, mint egy érdekes zsákbamacskajáték.
Bár most karácsonykor elmaradt a nagy csomagkáosz, most is van, aki bosszankodhat, hogy nem érkezik meg a megrendelt küldeménye. Íme egy tipp, hogy hová tűnnek a kézbesítetlen csomagok… „Kincsvadászatként” reklámozzák a lehetőséget, a hirdetés a Jófogás és a Vatera internetes oldalakon is feltűnt. Mint írják, ezek olyan csomagok, amiket futárcégek szállítottak, de a vevők nem vették át őket.
Érdekes szerencsevadászat
Elsőre az egész olyannak tűnik, mint egy érdekes játék: veszünk egy zsákban 5, 10 vagy 20 bontatlan csomagot néhány tízezer forintért, és
ha szerencsénk van, találunk valamelyikben egy százezres okostelefont vagy valami más értékeset – ha nincs szerencsénk, akkor meg ott állunk pár használhatatlan mobiltokkal, egy ránk nem passzoló bizarr ruhával, külföldi könyvvel vagy gyerekjátékkal…
Hogy került a céghez a sok csomag?
Az is nagy kérdés: hogyan kerülhet egy céghez rengeteg ilyen csomag? A cég állítása szerint minden csomag Németországból származik, három sikertelen kézbesítési kísérlet és az azt követő tárolási idő letelte után a futárszolgálat értékesítette azokat.
Kíváncsi vagy arra, hogy a magyar cég hogyan jut a csomagokhoz, majd miképp adja azokat tovább? S vajon ki jár jól és igazán rosszul ebben a meghökkentő üzletben? A válaszokat megtalálod a szerdai %Ripost% napilapban. Keresd az újságárusoknál!