Létrehozva: 2017.12.07.

Miért nő a nemi betegek száma Magyarországon?

Egy évtizede növekszik a nemi betegek száma. Ráadásul a hivatalos adatok csak a jéghegy csúcsát jelentik: a betegek többsége nem megy el orvoshoz.

Szerző Ripost

Szifiliszből a tavalyi év volt a csúcs Magyarországon, több mint 700 beteget jelentettek be. Gonorrheából és chlamydiából 2014-ben volt a csúcs, de most is sokkal több a beteg, mint egy évtizeddel ezelőtt. És a bejelentett betegek száma csak töredéke lehet a tényleg betegekének: sok ezren fertőzhetnek olyanok, akik nem jelentették be a betegségüket, vagy nem is tudnak róla, mert például a chlamydia sokáig tünetmentes.

- A szexuális úton terjedő fertőzések számának növekedését már az ezredfordulót követően észlelték a szakemberek Nyugat-Európában. Itthon 2005-től emelkedett jelentősebben először a jelentett szifiliszes, majd a gonorrhoeás esetek száma – mondta Várkonyi Viktória, a nemi fertőzésekkel foglalkozó szakmai társaság elnöke a Magyar Időknek.

A szakemberek szerint a fertőzések terjedésének fő oka az lehet, hogy egyre több az olyan alkalmi szexuális kapcsolat, amelyben a partnerek nem használnak óvszert, ráadásul kevesen tudják, hogy ezek a fertőzések orálisan és análisan is elkaphatók – tehát az elővigyázatlanság mindenképpen segíti a kórok terjedését.

 

Ellenálló baktériumtörzsek

Az is egyre komolyabb veszélyforrás, hogy egyre ellenállóbbak az antibiotikumokkal szemben a nemi betegségeket okozó baktériumtörzsek.

Azt, hogy a gonorrhea esetében milyen újfajta baktériumtörzset találtak, megtudhatja a szerdai Ripost napilapból!

A bejelentett esetek kétharmada egyébként Budapesten volt.

 

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek