RETRO RÁDIÓ

Családbarát országgá vált Magyarország

Családbarát országgá vált Magyarország
WM
Szerző
WM
Létrehozva2017. 09. 02. 15:15

Király Nóra, a Fiatal Családosok elnöke összefoglalta, milyen támogatásra jogosultak ebben a tanévben a családok.

Sokaknak nagy terhet jelent az iskolakezdés, ám idén soha nem látott támogatásban részesülnek a családok

– jelentette ki Király Nóra, a Fiatal Családosok elnöke az M1 Ma Reggel című műsorában.

A kormány intézkedéseinek köszönhetően évről évre nő az az összeg, amit iskolakezdéskor megkapnak a családok. Most már 1-9. évfolyamig mindenki ingyenesen kap tankönyvet, ezek ára egyébként 30-40 ezer forintos összeget tennének ki. Az étkeztetésben is több százezer családot támogat a kormány: a három vagy több gyermeket nevelő családok gyermekei féláron étkezhetnek, a szociálisan rászorulók pedig teljesen ingyenesen. Újdonság idén, hogy az ingyenes étkeztetést a szünidőkre is kiterjesztették. Családbarát országgá vált Magyarország – jelentette ki Király Nóra.

Soha nem jutott még annyi gyermek ingyenes tankönyvhöz és étkezéshez, mint idén

– emelte ki Orbán Viktor miniszterelnök is Pécsen, a magyar felsőoktatás napján a pécsi egyetem alapításának 650 éves évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen.

 A családok és az iskolák az elmúlt évek nagy nyertesei. Jövőre már - ahogy egy európai középállamhoz méltó - 552 milliárd forinttal többet fordítunk oktatásra, mint 2010-ben – húzta alá a kormányfő. Hozzátette:

A kormány új iskolafejlesztési programot indított, amellyel több mint félezer intézményben kezdődik fejlesztés.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.