kulcsár edina
Egyre népszerûbbek a különféle, világhálón terjedõ kihívások, amikkel nem csak megnevettethetünk másokat, de magunkra is felhívhatjuk a figyelmet. A legújabb õrület Kínából indult, de gyorsan terjedõ ciciszív, amit szívesen vállaltak be a Sziget Fesztivál fiataljai is.
Egyszerű és vicces a ciciszív nevű, interneten keringő legújabb kihívás. Lényege, hogy a vállalkozó hölgy két keze segítségével szív alakot formál az egyik melléből. Az erről készült fénykép pedig hódíthat a neten, akár milliós nézettséget hozva a bevállalósnak.
A közelmúlt dilijei közül sokáig hódított a planking, vagyis a deszkázás. Ott a főszereplőnek minél különlegesebb helyszínen kellett a karját erősen a testéhez szorítva vízszintesen feküdnie, arccal a föld felé. Volt, aki kerítésre, más megrongált pad deszkájának a helyére feküdt.
Majd jött az újabb, egyszerre vicces és bátor kihívás, ami egy jótékonysági akcióból indult: a résztvevők egy vödör vagy lavór jeges vízzel öntötték magukat nyakon, amelyről videót készítettek, és azt megosztották a neten.
Makai Gábor klinikai szakpszichológus úgy véli, a többség keresi azokat a helyzeteket, amelyekben egyedi lehet, másokkal versenghet. Nem véletlen, hogy főként a tinédzserek mondanak igent az ilyen próbatételekre, mivel ez a korosztály előszeretettel feszegeti a határokat.
Olyan gyerekekre is jellemző a veszélykeresés, akik unatkoznak, semmi iránt nem mutatnak érdeklődést, illetve akik ki akarnak tűnni társaik közül
– mondta a %RIPOST%-nak a pszichológus.
A hazánkban is áldozatokat követelő Kék Bálna-kihívás lényege, hogy 50 napon át 50, egyre durvább feladatot teljesítsen a kamasz, akinek végül az öngyilkossággal kell szembenéznie. Nemrég egy 14 éves indiai tinit találtak holtan a fürdőszobájában, zacskóval fojtotta meg magát. Barátai szerint csatlakozott a Kék Bálna online hálózathoz, ez okozta a vesztét.
Egy másik, friss őrület veszélyeire pedig az Országos Mentőszolgálat hívta fel a figyelmet. A forró vizes játék lényege, hogy a vállalkozó önmagára vagy valaki másra önti a gőzölgő vizet, amin aztán jót nevetnek, az erről készült videót pedig megosztják a neten.
A mentők tapasztalatai szerint a forrázás nevetés helyett szörnyű fájdalommal jár, az égési sérülés pillanatok alatt kialakul. Eszetekbe se jusson ilyesmire vállalkozni!
– int a mentőszolgálat.