tóth gabi
Melyik a világ legdrágább mellékhelyisége? Melyik a legtisztább fülke a nyilvános WC-ben? Miért életveszélyes használni? A Ripost a WC világnapján elárulja a titkokat!
Kutatások szerint minél több funkciója van az okostelefonunknak, annál több időt töltünk a WC-n.
Afganisztánban sokkal több a TV, mint a WC. Míg a lakosság mindössze 7 százalékánál működik vízöblítéses WC, 10 háztartásból 9-ben van televíziókészülék.
Egyetlen WC-lehúzással akár 26 liter vizet is elhasználhatunk!
A WC veszélyes is lehet! II. György brit uralkodó életét vesztette, amikor lezuhant a vécécsészéről, igaz, a király 77 éves volt, félig vak és félig süket.
A nyilvános WC-knél mindig a legelső fülke a legtisztább, mivel azt választják a legkevesebben.
Évente átlagosan 2500 alkalommal keressük fel a mellékhelyiséget.
A vécépapírt a kutatások jelenlegi állása szerint a VI. századi Kínában találták fel. A guriga formát azonban csak 1890-ben nyerte el a Scot Paper Company jóvoltából.
A vécé öblítésekor akár két méter magasba is emelkedhetnek a baktériumok, ez pedig fertőzéseket okozhat. Ezért érdemes öblítés után azonnal elhagyni a helyiséget vagy lecsukni a vécé tetejét öblítés előtt.
5 emberből 1 nem mossa meg a kezét a WC-ről távozva, és még azok közül, akik ezt nem mulasztják el, mindössze 30 százalék használ szappant...
Legalább 30 másodpercen keresztül kell kezet mosnunk ahhoz, hogy a káros baktériumok eltűnjenek a kezünkről. Ugyanakkor az emberek alig 5 százaléka tölt ennyi időt egy-egy kézmosással!
A brit házaspárok 70 százaléka állította, hogy a mosdóhasználat olykor konfliktust jelent kapcsolatukban.
Vese- és húgyhólyagbetegségeket okozhat, ha visszatartjuk vizeletünket, csak mert nem találjuk elég tisztának a nyilvános WC-t.
Ha túl sokáig időzünk a toaletten, könnyen alakulhat ki aranyér. Ezért nem javallott újság és okostelefon kíséretében felkeresni a mellékhelyiséget. Mert akkor több ülünk a porcelán trónon.
A világ legdrágább vécéje a Nemzetközi Ûrállomáson található. 19 millió dollárba került a megépítése!
Az első vécéillatosítókat gránátalmába szúrt szegfűszegekből készítették.