
Migránsügy: így módosítják az Alaptörvényt
Tilos a csoportos betelepítés - ez fog szerepelni az alaptörvényben - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök rendkívüli sajtótájékoztatóján.
– A Fidesznek és a KDNP-nek azzal a helyzettel kellett szembenéznie, hogy az október 2-i népszavazáson érvényesen szavazók 98 százaléka nemmel szavazott. Ez a döntés pártok feletti kérdés, és ezt még más pártátok szimpatizánsai is így gondolják – kezdte rendkívüli sajtótájékoztatóját Orbán Viktor miniszterelnök. – Egymillióval többen szavaztak nemmel, mint ahányan a kormányzópártokra szavaztak az országgyűlési választáson. Ez azt bizonyítja, hogy az emberek ezt nemzeti ügynek tekintik – folytatta a miniszterelnök.
![]()
A Fidesz frakciója ezért úgy határozott, hogy az ügy súlya megköveteli, hogy az Alaptörvényben kell rögzíteni: Brüsszel nem telepíthet bevándorlókat Magyarországra. Megtiltjuk a csoportos kényszerbetelepítést, ez szuverenitási kérdés – mondta Orbán Viktor.
Négy helyen módosítanak
Négy helyen változtatják meg az alaptörvényt. A pontos szöveg még nincs meg, azt még az igazságügyi miniszter is véleményezi a kormány szerdai ülésén – mondta Orbán Viktor. A lényeg azonban az:
a szabad mozgás jogával nem rendelkező személyt csak az Országgyűlés törvényes határozata alapján, egyénileg lehet betelepíteni. Tilos a csoportos betelepítés
– mondta a miniszterelnök.
Remélem, lesz elegendő parlamenti képviselő, hogy a "nagy" kétharmad is meglegyen, a módosítást el tudjuk végezni
– tette hozzá Orbán Viktor.
A menetrendről Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője elmondta:






