tóth gabi
Tisztára, mint a Terminátor: fém van a bõre alatt... A beültetett chippel bárhová be tud jutni Heim Gábor.
– Felkerestem a Vision Tetoválószalont, ahol Lucsányi Milán egy-két videót megnézése után piercing helyett két chipet lőtt be a bőröm alá, mert az állatorvos nem vállalta – emlékezett vissza Gábor a projekt első lépéseire.
Ezzel könnyen lehet párbeszédet kezdeményezni: „van egy beültetett chipem…”
– nevetett Heim Gábor, aki etikus hackerként dolgozik egy cégnél. Feladata az, hogy a vállalat biztonsági rendszerét tesztelje.
A fiatal arra jutott, hogy a beléptetőrendszer biztonsága a legfontosabb.
– A mágneses mezőt felerősítve ellophatók az adatok: azaz elsétálok melletted egy oldaltáskával, és már meg is szereztem azokat – magyarázta Heim Gábor, aki a bőre alá ültetett chip helyett egy sima belépőkártyával is megcsinálhatta volna a bemutatót,
az azonban fele ennyire nem lett volna látványos
– tette hozzá a hacker.
Gábor szerint csak idő kérdése, és nem lesz olyan különleges a testbe ültetett chip.
– Nézd meg a mobilokat: mennyi tudtak régen és mennyit most? A chip lehetőségei korlátlanok, tudja tárolni a bankkártyád adatait, a paypasst felváltja a "kézrátétel" – magyarázta, hozzátéve: a betegeknek is segíthet a technika. – A cukorbetegség nagyon sok embert érintő probléma. Ha a beültetett chip mérné a vércukorszintet, és esetleg egy központba automatikusan riasztást adna vész esetén, akkor szerintem nagyon sokan szeretnének „kísérleti nyulak lenni” – tette hozzá a programozó.
A fiatal programozó korábban a VR Reel Media által tervezett virtuális valóságszoftverrel vérplazma-donorokat toborzott.
– Terveztünk egy olyan programot, melyben vérplazmát kellett gyűjteniük az embereknek, ezzel játékos formában sikerült meggyőznünk őket, milyen fontos vérplazmát adniuk – mondta Heim Gábor.