Létrehozva: 2016.10.25.

Karjába épített chippel nyitja az ajtókat a magyar fiatal

Tisztára, mint a Terminátor: fém van a bõre alatt... A beültetett chippel bárhová be tud jutni Heim Gábor.

Beléptetőkártya helyett a kezét érintve a szenzorhoz nyitja fel a sorompót vagy nyitja ki az ajtót Heim Gábor, az első magyar kiborg.

Felkerestem a Vision Tetoválószalont, ahol Lucsányi Milán egy-két videót megnézése után piercing helyett két chipet lőtt be a bőröm alá, mert az állatorvos nem vállalta – emlékezett vissza Gábor a projekt első lépéseire.

Ezzel könnyen lehet párbeszédet kezdeményezni: „van egy beültetett chipem…”

– nevetett Heim Gábor, aki etikus hackerként dolgozik egy cégnél. Feladata az, hogy a vállalat biztonsági rendszerét tesztelje.

A fiatal arra jutott, hogy a beléptetőrendszer biztonsága a legfontosabb.

– A mágneses mezőt felerősítve ellophatók az adatok: azaz elsétálok melletted egy oldaltáskával, és már meg is szereztem azokat – magyarázta Heim Gábor, aki a bőre alá ültetett chip helyett egy sima belépőkártyával is megcsinálhatta volna a bemutatót,

az azonban fele ennyire nem lett volna látványos

– tette hozzá a hacker. 

Egy külföldi weboldalról mintegy 20 ezer forintért megrendelhető a chip, amely egy steril tűbe töltve érkezik.  Így ha valaki a lakását szeretné kóddal nyitni, vagy az autója kulcsát helyettesíteni a kezébe ültetett chippel, megteheti. Egy zár-csomagot kell megrendelnie a webáruházból. Ezek ára 50-60 ezer forinttól indul (persze dollárban vagy euróban kell kifizetni). Mivel egy teljes leírással érkeznek, így az ember saját magának is be tudja lőni, ám biztosabb, ha ezt szakavatott kézre bízzuk, és egy piercinges teszi meg helyettünk.

Gábor szerint csak idő kérdése, és nem lesz olyan különleges a testbe ültetett chip.

Nézd meg a mobilokat: mennyi tudtak régen és mennyit most? A chip lehetőségei korlátlanok, tudja tárolni a bankkártyád adatait, a paypasst felváltja a "kézrátétel" – magyarázta, hozzátéve: a betegeknek is segíthet a technika. – A cukorbetegség nagyon sok embert érintő probléma. Ha a beültetett chip mérné a vércukorszintet, és esetleg egy központba automatikusan riasztást adna vész esetén, akkor szerintem nagyon sokan szeretnének „kísérleti nyulak lenni” – tette hozzá a programozó.

Nem először hívja fel a figyelmet a fontos dolgokra

A fiatal programozó korábban a VR Reel Media által tervezett virtuális valóságszoftverrel vérplazma-donorokat toborzott.

Terveztünk egy olyan programot, melyben vérplazmát kellett gyűjteniük az embereknek, ezzel játékos formában sikerült meggyőznünk őket, milyen fontos vérplazmát adniuk – mondta Heim Gábor.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek