RETRO RÁDIÓ

A szerb sajtó háborús helyzetről beszél

B.L.
Szerző
B.L.
Létrehozva2015. 09. 17. 10:38

Kevés megértéssel írnak a szerb sajtóorgánumok a tegnapi, magyarországi helyzetrõl. Szerintük a magyar rendõröknek nem kellett volna könnygázt és vízágyút bevetniük a migránsokkal szemben.

A szerb-magyar kapcsolatok lehetséges megromlásáról ír a szerb sajtó a tegnapi szerb-magyar határon történt magyar rendőri akció miatt. Szerintük a magyar rendőröknek nem lett volna szabad könnygázt bevetniük a menekültekkel szemben és azt használniuk.

Aleksandar Vulin szerb szociális miniszter a leghatározottabban tiltakozott amiatt, hogy a magyar rendőrség vízágyút vetett be a migránsok agresszív csoportja ellen a két ország határán. A tárcavezető Horgoson, élőben nyilatkozott a szerb állami televíziónak, és kijelentette, hogy Magyarországnak ehhez nincs joga.

Ugyanakkor Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint

a világsajtóban alig említik meg a tegnapi rendőri akció előzményeit és azt, hogy a magyar rendőrök órákig tűrték a migránsok agresszivitását.

Mielőtt bevetették volna a könnygázt és a vízágyút a bevándorlók ellen, folyamatos támadás alatt voltak, a feldühödött tömeg kövekkel, fadarabokkal dobálta őket.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.