Krausz Gábor
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész elismerését Orbán Viktor maga leplezte le.
A Kossuth- és Széchenyi-díjak átadását a Duna Tv közvetíti élőben péntek délután, azonban Orbán Viktor miniszterelnök a Harcosok Klubja nevű Facebook-csoportban korábban már elárulta, hogy
Nagyszerű emberek, rendkívüli teljesítmények! A mai nap a büszkeségé, magyarnak lenni a legjobb dolog a világon! A Kossuth- és Széchenyi-díjakat délután adjuk át, Kossuth-nagydíjat kap Koncz Gábor színművész úr, figyeljétek a híreket!
Koncz Gábor színész, rendező és érdemes művész a Kossuth-nagydíjat példaértékű életműve, páratlan alakításai, és generációk számára meghatározó munkássága miatt kapta.
Az elismeréssel kapcsolatban az Origo telefonon érte utol Koncz Gábort, aki a lapnak azt mondta, nehéz belegondolnia, hogy honnan hová jutott.
Amikor megtudtam, hogy én kapom a Kossuth-nagydíjat, én nagyon elérzékenyültem; hozzáteszem, szokásomtól eltérően. Ugyanis én nem szoktam elérzékenyülni, de most ez történt, mert annyi díjat kaptam már, de ez a legrangosabb díj, amit egy művész kaphat
- fogalmazott a színész.
A 86 éves Koncz Gábor hozzátette:
Azért nehéz nekem ebbe belegondolni, hogy honnan hová jutottam: Mezőkeresztesről az Országház kupolatermébe.