Marics Peti
Az énekesnő már fel is keresett egy állatvédő szervezetet a gyöngyösi szaporítótól elhozott kilenc kutya ügyében.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, csütörtökön egy, az egykori Dolly Roll zenekar nevével fémjelzett szaporítótelepre csaptak le az állatvédők, a rendőrséggel karöltve. Az akció előtt az énekesnő is megjelent a helyszínen, ahonnan kilenc kutyával távozott, melyeken így nem tudták elvégezni a szükséges orvosi vizsgálatokat. Az állatok feltehetően betegek, hiszen pokoli körülmények között tartotta őket Dolly, azóta már menesztett menedzsere.
Az énekesnő a Borsnak elsőként eljuttatott közleményében elismerte, hogy valóban elvitt kilenc kiskutyát és hozzá tette, ő jóhiszeműen járt el, és csak szerette volna megmenteni a sanyarú sorsú apróságokat. Továbbá elmondta, fogalma sem volt arról, hogy a menedzsere milyen borzalmas körülmények között tartott több mint 50 kutyát. Miután munkatársunk tájékoztatta Dollyt arról, hogy az általa elvitt állatok valószínűleg egytől egyig betegek, ígéretet tett arra, hogy egy állatvédő szervezethez fordul segítségért.
„A történtek miatt döbbenet és szomorúság mellett fantasztikus érzés, hogy az alig pár órája közzétett felhívásra, melyben a zenésztársadalom, a zenészkollégák segítségét kértem az általam menteni kívánt kutyák elhelyezésében, máris megindultak a telefonok és többen is jelezték, hogy örömmel próbálnak segíteni, megfelelő helyet, gazdit találni a kutyusoknak. Viszont jómagam azt gondolom, és ezt tartom a legjobb és leggyorsabb megoldásnak, ha az állatvédők, az ezzel foglalkozó szervezetek és egyesületek segítenének, hogy a nálam lévő, szerencsére most már jó helyen és biztonságban levő állatok végleges lakóhelyet találjanak- mondta a Borsnak az énekesnő, aki lapunk információja szerint meg is tette a szükséges lépéseket.
"Úgy tudom, hogy Dolly valóban felkeresett egy állatvédelemmel foglalkozó szerveztet és jelezte, hogy szeretné a részükre átadni mind a kilenc, nagyon rossz állapotban lévő kutyát. Ha jól értesültem, két kiskutyánál jól látható betegségre utaló jelek vannak, de a többi hét sincs jó bőrben.
Már csak az időpontot egyeztetik a szakemberek és az állatok végre jó helyre kerülnek, ahol szakszerű ellátásban részesülnek"
- mondta el a Ripostnak Némedi Edina, az Állatmentő Szolgálat Alapítvány munkatársa.