RETRO RÁDIÓ

Barátja miatt két napra megvakult a magyar énekesnő

Barátja miatt két napra megvakult a magyar énekesnő
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2017. 09. 26. 15:04

Marcellina, a nyolcvanas évek popkirálynõje beköltözött a Vakok Állami Intézetébe.

Az énekesnőt személyes okok miatt is érdekelte, milyen lehet úgy élni, hogy valaki nem lát. Éveken keresztül együtt dolgozott Molnár Jánossal, egy vak billentyűssel, a Marcellina PJT együttesben. Akkor mindenben segítették a sérült zenészt, akinek látó gyermeke is született, de nem tudták megmenteni.

A billentyűs nem tudott együtt élni vakságával, és végül feladta.

„Nagyon kemény tanulság volt ez a két nap, amit bent töltöttem a Vakok Intézetében – mondta a %RIPOST%-nak Marcellina. – Miután elkezdtük az úgynevezett érzékenyítő programot, vagyis először bekötötték a szememet, fél órán belül brutális rosszullét kerített hatalmába. Hányinger, szédülés, fejfájás. Ráadásul olyan szinten, hogy majdnem feladtam az egészet. De végül kitartottam, s az intézet szakembereinek segítségével sikerült mindent úgy csinálnom, ahogy a vakoknak. Enni, inni, közlekedni, ami a második napon már egész jól ment, sőt már a cérnát is be tudtam fűzni a tűbe. Nekem egykori zenésztársam miatt is szívügyem volt, hogy megtapasztaljam mindezt. Szerintem mindenkinek végig kellene csinálnia egy ilyen kihívást, s akkor talán egy érzékenyebb világban élhetnénk.” - zárta szavait a művésznő, aki Fehér éjszaka címmel jótékonysági koncertsorozatot ad az alapítvány javára.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.