
Orbán Viktor a Csík Zenekar énekesnőjének üzent: "ne hagyja magát!"
A Csík zenekar énekesnője énekelte azt a dalt, amit meggyaláztak a Pride-on.
A botrányos drag queen show is része volt a hétvégi Pride programjának. A színpadon az volt látható, amint egy nőnek öltözött férfi táncol, majd a földre dobja a magyar kokárdát; ezután előveszi a transzgender zászlót, és azt lobogtatja. A felvételen egyébként a nőnek öltözött férfi a Quimby Most múlik pontosan című dalának a Csík Zenekar által készített feldolgozására táncol - írtuk korábban.
A videó részletet Orbán Viktor is megosztotta közösségi oldalán. A miniszterelnök a következőképpen kommentálta a drag showt:
Van, aki erre büszke. Mi nem kérünk belőle!
Majorosi Marianna Kossuth-díjas énekesnő a miniszterelnök posztja alá írt kommentjében határozottan elutasította, hogy az ő hangját használták fel erre a performanszra, és hangot adott mélységes felháborodásának is az eset kapcsán.
Mint írta: „Igyekszem tisztességgel minden alkalommal a közönség összetételétől függetlenül, szórakoztatva közvetíteni a zenét. Mélységesen felháborít, hogy nekem, mint előadónak nincs jogom megelőzni, hogy valaki ezt tegye a hangommal.”
Erre válaszolt most egy Facebook postban a miniszterelnök, és kitartást kívánt a művésznőnek.
Kedves Majorosi Marianna! Az ország többsége Önnel van, ne hagyja magát!






