RETRO RÁDIÓ

800 éves mobiltelefonra bukkantak a kutatók.

800 éves mobiltelefonra bukkantak a kutatók.
Rejtõ Ernõ
Szerző
Rejtõ Ernõ
Létrehozva2015. 12. 31. 12:43

Egy friss, szenzációs régészeti lelet tartja lázban a világot. Egy 3500 éve használt jelrendszer bonyolítja tovább a feladványt.

A Salzburg közelében található Fuschl am See külterületén végzett ásatásokon egy eddig beazonosítatlan tárgyra bukkantak a kutatók.


A leginkább egy mobiltelefonra hasonlító rejtélyes ereklye valamikor a XIII. században készülhetett. A régészek dolgát csak tovább nehezítik a leleten található ékírással készített felirat.

Mivel az ékírás volt a kommunikációs első olyan formája melyet az időszámítás előtt 3500 környékén élő sumérok is használták, ezért időben csak még inkább összekuszálja a részleteket. Ennek a jelrendszernek a kódolását csak a XIX. században sikerült megfejteni.
Több internetes honlap viszont még vadabb magyarázatokkal próbája tisztázni a furcsa tárgy eredetét.

Az összeesküvés elméletek kedvelői szerint egy korábbi civilizáció nyomait találhatták meg, és ezzel egyértelműen bizonyítható az időutazás valóságos ténye.

Sajnos a tudományosan alátámasztott magyarázatra még várni kell, ugyanis ezzel még senkinek sem sikerült előállnia.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.