
Két nevet említettek: Ők váltják majd Marsi Anikót és Gönczi Gábort?
A választások utáni hetekben röppent fel a hír, hogy a TV2 hírműsora megszűnik, majd a csatorna is megerősítette a hírt, ezért az eddigi műsorvezetőket is lecserélik. Valóban Gajdos Tamás lesz az egyikük?
Nem sokkal a választások után szabadságra ment a két emblematikus műsorvezető a TV2 Tények műsorából: Marsi Anikó és Gönczi Gábor. Eleinte tényleg csak pihenésre hivatkoztak, de három hete a csatorna hivatalosan is bejelentette, hogy a Tények helyett új hírműsor érkezik. A Blikk információi szerint műsorvezető váltás is lesz, Szedmák Zita és Gajdos Tamás személyében.

Szedmák Zita és Gajdos Tamás lehetnek az utódok
A Blikk szerint TV2 Hírek vagy TV2 Híradó néven lesz látható az új hírműsor. A változás április 17-én kezdődött, amikor Marsi Anikó és Gönczi Gábor is lekerült a képernyőről. 10 éven át ők voltak a Tények arcai.
Anikóval közösen azt a döntést hoztuk, hogy a mögöttünk hagyott nagyon kemény időszakot ki kell pihennünk. Kérésünket a TV2 vezetése elfogadta, amiért nagyon hálásak vagyunk
- nyilatkozta akkor Gönczi Gábor. Marsi Anikó a távozásukra reagálva még azt nyilatkozta, hogy ez csupán ideiglenes pihenés.
Azonban sajtóinformációk szerint Szedmák Zita és Gajdos Tamás már hetek óta próbálnak, hogy az új műsorban majd összeszokottan tudjanak működni.
Szedmák Zita műsorvezetésével az Exatlon Hungary háttérműsorában, a Spíler TV-ben, illetve a Premier League közvetítésén találkozhattunk már korábban.
Gajdos Tamás megszólalt a Blikknek, de a hírt, miszerint ő lesz az híradó új arca, sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta. Gajdos Tamás egyébként már vezette a Tényeket, 1998-2002-ig, illetve az ATV-n láthattuk utoljára hírműsort vezetni, ahonnan 2023. november közepén távozott közös megegyezéssel. Legutóbbi TV-s szereplésével pedig mindenkit meglepett a Nagy Duettben, ahol Gallusz Niki párja volt.
A TV2 is reagált a hírekre, az alábbiakban: „A csatornánál jelenleg zajlik az infotainment terület átalakítása, és a bejelentés óta érthető módon több név is felmerült a sajtóban, ugyanakkor konkrét személyi kérdésekről ebben a szakaszban még korai lenne bármit mondani. Amint időszerű lesz, a nézőket és a sajtó képviselőit is részletesen tájékoztatni fogjuk a műsorokról és műsorvezetőkről.”






