kulcsár edina
Katalin hercegné úgynevezett megelőző kemoterápiás kezelést kap.
A lehető legjobb ellátást kapja Katalin hercegné, aki pénteken jelentette be, hogy rákkal küzd. A hírek szerint úgynevezett megelőző kemoterápiás kezelést kap. Szakértők a Sky Newsnak elmagyarázták, mi ez, hogyan működik és mikor alkalmazzák.
Lawrence Young, a Warwicki Egyetem professzora kifejtette, hogy az összes látható rákos sejt műtéti úton történő sikeres eltávolítása után is lappanghatnak a szervezetben mikroszkopikus rákos sejtek, amiket a jelenlegi tesztekkel nem lehet kimutatni. A vezető rákkutató és onkológus dr. Karol Sikora arról beszélt, hogy az úgynevezett megelőző kemoterápiás kezelést akkor szokták alkalmazni, ha nagy a kiújulás kockázata.
Ez a kezelési mód sokkal jobb, és tényleg nagyon profin végzik, a lehető legjobb ellátás
- mondta az onkológus.
Dr. Mangesh Thorat, a Homerton Egyetemi Kórház szaktanácsadója is arról beszélt, hogy a tesztek nem képesek kimutatni a mikroszkopikus rákos sejteket, ezért alkalmaznak megelőző kezeléseket, ha a rákdiagnózis ismert.
Andrew Beggs, az MRC vezető klinikai munkatársa pedig azt monda, hogy az életkor nincs hatással a kemoterápia sikerességére, de a fiatalabbak jobban tolerálják a nagyobb dózisú kemoterápiát, ezért erősebb kezelési terveket kaphatnak, amelyek nagyobb valószínűséggel elpusztítják a rákos sejteket. Hozzátette, a kemoterápia általában három-tizenkét hónapig tart, attól függően, hogy milyen típusú rákról van szó.