tóth gabi
Megkerestük a büntetés-végrehajtást, hogy ott vajon mit szólnak ahhoz, amit Lajcsi a most megjelenõ könyvében ír a borzasztó állapotokról. Nem voltak túl boldogok.
"A fogvatartotti mobiltelefon-rendszer működtetése a speciális biztonsági, büntető-eljárási és személyiségi jogi okokból többletköltségeket tartalmaz."
Azonban az alap percdíjak meg sem közelítik az említettet.
De ez csak egy részlet abból a válaszlevélből, amit Szalai Tímea a BvOP kommunikációs főosztályának vezetője küldött nekünk. Azt kérdeztük többek között, igaz-e, hogy 128 forintba kerül egypercnyi telefonálás, ahogy azt Lajcsi írja a könyvében. Erre érkezett a fent idézett válasz, vagyis világosan kiderül, hogy Galambos valótlant állít.
De ez még nem minden! A könyvben az is szerepel, hogy a trombitás túl drágának találta börtönben lévő boltot, egyenesen egy rózsadombi delicatesben tapasztalhatóakhoz hasonlította az árakat. Természetesen erre is rákérdeztük, ám ezúttal konkrét választ nem kaptunk.
"A büntetés-végrehajtási intézetekben működő boltok jogszabály alapján biztosítják a fogvatartottak számára, hogy a személyes szükségletekre fordítható összegből vásároljanak olyan kiegészítő termékeket, amelyekkel a büntetés-végrehajtás hivatalból nem látja el őket. A kiétkezést biztosító "börtönboltok" árképzését folyamatosan ellenőrzi a büntetés-végrehajtás. Az árak a speciális működési feltételek ellenére is csak minimális mértékben térhetnek el az egyéb boltokban kapható termékek áraitól."
Sikerült biztos forrásból megtudnunk azonban, hogy egy házilag, a fogvatartottak által készített
Azt is megkérdeztük Szalaitól, hogy terveznek-e jogi lépéseket, ahogyan korábban Stohl András esetében, erre egy rövid, de meglehetősen lényegre törő választ kaptunk:
Egyebekben nem kívánunk foglalkozni G. Lajos állításaival.