RETRO RÁDIÓ

Magára hagyták a magyarok Király Viktort

The_M
Szerző
The_M
Létrehozva2015. 11. 12. 13:03

Magyarországról nem segíthettük szavazatokkal Király Viktort, de az Amerikában élõ honfitársainknak megvolt minden lehetõsége. Azonban egyáltalán nem éltek vele, ami hozzájárulhatott Viktor kieséséhez.

Sajnos bebizonyosodott, hogy a Wikipédia korai információ igazak voltak, és Király Viktor tényleg kiesett a The Voice-ból. Mindez egyetlen dolognak köszönhető: a kevés szavazatnak. Ez pedig egyáltalán nem azt jelenti, hogy Viktor nem győzte meg a teljesítményével az amerikai közönséget. A vetélytársak előnyből indultak. A többieknek egyszerűen nagyobb volt a szavazó bázisuk, mert ők amerikai lakosok. Ellenben a kint élő magyarok sokat segíthettek volna Viktornak. De ezt nem tették meg.

Legalábbis a statisztikák ezt mutatják. Körülbelül másfél millió magyar él Amerikában, az iTunes-ból letölthető Voice applikációt azonban csak nagyjából 150 ezren szerezték be közülük. Legalábbis az adatok alapján. Az persze nem kizárt, hogy a Facebookon, a Twitteren vagy az NBC oldalán oldották meg a voksolást, de akkor is árulkodóak az adatok.

Az ő támogatásukra óriási szükség lett volna, ugyanis Viktor már évek óta nem Amerikában él. Nincsen olyan kiterjedt ismeretségi köre az USA-ban, mint a többi versenyzőnek. Akikre valószínűleg a szülővárosuk lakói is ontották a szavazatokat, hiszen a saját gyerekét mindenki szereti támogatni még akkor is, ha nem ő a legnagyobb kedvence. Királynak viszont ez nem volt meg, és Magyarországról pedig nem lehetett szavazni rá.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.