Létrehozva: 2016.06.22.

Csoportelsőként, veretlenül jutott tovább a magyar válogatott az Eb-n!

Kérjük a következõt! Belgium vagy Svédország lesz a félelmetes (?) ellenfél. Vasárnap már cél a legjobb nyolc!

Szerző vav

Aki látta ezt a meccset, sohasem feledi! A helyszínen a lelátóról, kivetítőn vagy tévén - egyre megy. A már biztos nyolcaddöntős, sárga lapos alapembereit pihentető magyar válogatott őrült, fordulatos mérkőzésen szenzációs 3-3-ra végzett a továbbjutásért küzdő Portugália ellen.

A szégyenletes kiesés fenyegette Cristiano Ronaldóék az első félidőben egyszer, a szünet utáni negyedóra eszement gólzáporában kétszer álltak föl a padlóról. Magyar részről előbb Gera Zoltán, majd kétszer (mindkétszer a sorfalról kapuba pattant szabadrúgásból!) Dzsudzsák Balázs szerzett vezetést. A sokkal esélyesebbnek jósolt portugáloktól is két klasszis, Nani és a duplázó CéRonaldo volt eredményes.

CSOPORTGYÕZELEM!!!

Ezzel a magyar válogatott 5 ponttal, az Eb legnagyobb meglepetését szolgáltatva, csoportelsőként jutott tovább! Az osztrákokat lehajrázó (2-1) Izlandot (5 pont), Portugáliát (3) és Ausztriát (1) megelőzve.

Bernd Storck szövetségi kapitány csapata a legjobb 8 közé jutásért vasárnap, Toulouse-ban az E csoport második helyezettjével játszik. Ez Belgium vagy Svédország lehet (a két csapat ma 21 órától játszik egymással a csoportmásodik helyért, a magyarok elleni ki-ki meccsért).

Íme, az Eb-k történetének egyik, ha nem "a" legőrültebb mérkőzésének összes gólja, időrendben:

Gera (19. perc, 1-0):

Nani (42., 1-1):

Dzsudzsák (47., 2-1):

C. Ronaldo (50., 2-2):

Dzsudzsák (55., 3-2):

C. Ronaldo (62., 3-3):

A Foci Eb melléklet támogatója a Szerencsejáték Zrt.