Létrehozva: 2019.12.19.

A világ legkisebb mézeskalács házikóját készítette el egy kanadai kutató

A világ legkisebb mézeskalács házikóját készítette el és mutatta be szerdán egy kanadai kutató.

Travis Casagrande, a Hamiltonban lévő McMaster Egyetem kutatója a mikroszkopikus nagyságú parányi házat szilíciumból alkotta.

Az egyetem elektronmikroszkóp központja által közzétett fotókon látható, hogy a parányi házikó egy kicsiny, kacsintó hóember fején áll. A kicsiny hóember és a még parányibb házikó együtt alig magasabb mint egy emberi hajszál átmérője.

A házikónak van kéménye, a háztetőt az egyetem logója, oldalát pedig karácsonyfa díszíti, az ajtó előtti lábtörlő a kanadai zászlót formálja.

Elkészítéséhez az elektronmikroszkóp központ kutatója töltött gallium-ion nyalábot használt, amely egyfajta homokfúvóként működik.

„Miközben az új dekoráció szellemisége ünnepi, a projekt szándéka az, hogy bemutassuk a központ képességeit és felkeltsük a közvélemény tudományos érdeklődését” – hangoztatta Casagrande.

 

Egy bronxi séf alkotta meg a világ legnagyobb ehető mézeskalács városát, ami 1,5 tonnát nyom és közel 28 négyzetméteren terül el. Nem csoda, hogy a mézédes építmény komplexum Guinness-rekord lett. A hatalmas karácsonyi kompozícióhoz több mint 180 kg cukorkát és 220 kg mézeskalács tésztát, no meg ezer kilónyi cukormázat használt fel Jon Lovitch bronxi séf. Ennyi hozzávalóból 164 épületet tudott összeállítani hosszú hónapok alatt az otthonában, az egyik hálószobában. Mivel az ő gigakreációjának minden egyes darabja ehető, igazi világrekordnak számít, hiszen elődjébe, a Texas-ban készített mézeskalács házba bizony beletört volna a fogunk, mert tartószerkezetét fából építették meg.

A mézeskalács mániás konyhafőnök mert nagyot álmodni, hiszen műve annyit nyom, mint egy méretes víziló, és akkora területet foglal el, mint egy kétbeállásos garázs. A 37 éves alkotó az elmúlt évben minden szabadidejében a városka épületeivel bíbelődött: megépítette lakóházakat, egy korcsolyapályát, egy tűzoltóságot és egy vasúti pályaudvart. A hatalmasra nőtt mézeskalács város igazi kalóriabomba, több mint 950 ezer kcal lakozik csak a tésztában és további egymillió a többi alkotórészben. Az alkotó nem más, mint a New York-i Brooklyn-hídnál található Marriott szálló konyhafőnöke, aki munka mellett, szabadidejében építette meg a cukormázba burkolt városkát. Mivel az otthonában készítette el művét, a helyi szupermarketekben szerezte be a hozzávalókat, ipari mennyiségű lisztet, kristálycukrot és cukorkát vásárolt minden alkalommal. A mézeskalács sütésnek mindig éjfél után állt neki, amikor a felesége már aludt. Az asszony kimondottan örült hobbijának, mert ez jóval ártalmatlanabb, mintha szerencsejátékozni vagy inni járt volna a kocsmába. A furcsa hobbi egy tinédzserkori „traumának” köszönhető, amikor is egy mézeskalács versenyt nem ő nyert meg. Azóta mindig szebb és nagyobb mézeskalács kompozíciókra törekszik, sikert sikerre halmoz. A Guinness-rekord szép trófea, ezzel biztosan elégedett. De ha már belelendült a mézeskalács sütésbe, nem állt meg egy alkotásnál, a Marriott hotelbe is készített egy háromszintes, 75 elemből álló építményt. Queens-ben a monumentális rekorder város január 12-éig látható, amikor is lebontásra kerül, pontosabban a látogatók darabjaira szedhetik, és emlékbe hazavihetik magukkal mézédes szerzeményeiket.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek