5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Különleges szaunaélmények a siófoki Galerius Fürdőben

Különleges szaunaélmények a siófoki Galerius Fürdőben
Tóth Balázs
Szerző
Tóth Balázs
Létrehozva2019. 03. 06. 15:35

2018 rekordév volt a siófoki Galerius Élményfürdõ és Wellnessközpont történetében, hiszen soha nem fogadtak még ennyi látogatót. Ennek megfelelõen idén bõvül is a 12 éves fürdõ: átalakítják a szaunavilágot, hogy még több látogató tudjon részt venni a folyamatosan telt házas szaunaprogramokon.

12 százalékkal több vendég érkezett 2017-hez képest tavaly a Galerius Fürdőbe – mondta el Balogh Renáta fürdővezető. Már 2018 első hónapjaiban is kiemelt forgalmat könyvelhetett el a Galerius, mely az év végéig összesen 170 ezer látogatót fogadott. Ebben pedig komoly szerepe volt a fürdő egyre népszerűbb szaunaprogramjai –sok vendég kifejezetten ezek miatt érkezik.

Balogh Renáta elmondta, küldetésüknek tekintik a szaunakultúra fejlesztését, ezért nyolc éve dolgoznak együtt egy professzionális szaunamester csapattal. Eleinte csak hétvégén tartottak szaunaprogramot a fürdőben, de akkora érdeklődés volt ezekre, hogy már hétköznapokon, szerdán és pénteken is rendszeresek a szaunaszeánszok.

Az alapkelléknek számító aromák mellett zenével, fényekkel, kiemelt alkalmakkor pedig különleges showelemekkel dobják fel a szaunázás élményét. Ugyanakkor azokra a vendégekre is gondoltak, akik a hagyományosabb szaunázás hívei: februártól havonta egyszer „klasszikus", a szaunázás alapjaihoz visszatérő programon vehetnek részt az érdeklődők.

A Galerius nem csak a szaunázás szerelmeseire, de a családokra is gondol. Az élménymedencék és a legnagyobb kedvencnek számító, 88 méteres óriáscsúszda mellett kiemelt időszakokban, például március 15-17. között gyerekeknek szóló animáció, illetve aquafitness várja a családokat. A hosszú hétvégén „forradalmi", a nemzeti ünnephez kapcsolódó szaunaszeánszra is lehet számítani – mondta el Balogh Renáta.

Az év további részében is számos különleges program várható. A hagyományokhoz híven július első szombatján, vagyis idén július 6-án tartják meg a Galerius Fürdő születésnapját. Õsszel pedig a szaunázók hétvégéje ígérkezik a legkiemelkedőbb eseménynek, amelyet az év fő attrakciójának szánnak – árulta el Balogh Renáta. Ekkor mutatkozik be ugyanis a Galerius megújult szaunavilága, amelyet nyáron építenek át, hogy még több vendéget tudjanak fogadni. A jelenlegi 35 fős finn szauna helyett ősztől már egy 60-70 fő befogadására alkalmas új szauna várja majd a programokra érkező látogatókat. Az eredetileg tíz éve kialakított, korszerű szaunavilág sokkal modernebb fény- és hangtechnikát is kap.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.