tóth gabi
Egy apró betegség áll a háttérben.
Nem is gondolnánk, a színeknek milyen ereje van - akaratunk nélkül is hatnak az agyunkra.
Az üzleti világban ma már külön tudomány a színmarketing: szakemberek pontosan tudják és megmondják, milyen színekkel kell a kereskedőknek dolgoznia ahhoz, hogy vásárlásra ösztökéljék a fogyasztókat.
Nincs ez másképp az internet világában sem. Hatalmas jelentősége van annak, egy adott honlap milyen színek kombinációjára épül, sokszor elég egy rosszul választott variáns, és egész egyszerűen az emberek egy idő után nem szívesen szörföznek az oldalon.
A Facebook esetében nem csak ez, hanem Mark Zuckerberg egy különleges betegsége is közrejátszott a döntésben a The New Yorker szerint.
A kék a bizalom és az őszinteség színe - ez máris egy jelentős érv volt a kék és árnyalatai választására. Egy másik, talán ettől is apróbb érv, hogy Zuckerberg vörös-zöld színvak.
Ez annyit jelent, hogy az agya nem tud különbséget tenni a vörös és zöld tárgyak között. Azaz messziről nem látja az eperföldön az epreket.
Ma már számos kísérlet bizonyítja, az emberek képesek csupán megadott színkombinációk alapján beazonosítani cégeket és márkákat.
Már a Facebook-ot is.