kulcsár edina
Érezted már, hogy valaki nem mond igazat? Most már tudni is fogod, ha így van. Erre kell figyelned közben.
Bizonyára te is sokszor érezted már úgy, hogy a másik fél nem mond igazat. Csak éppen bizonyos esetekben nehéz biztosra menni, hiszen a megérzések néha be is tudnak csapni. Ha ezekre a jelekre odafigyelsz, akkor most már biztosan tudni fogod, mikor fordul elő, hogy a másik bizony éppen füllent.
A hazugság stresszel jár a legtöbb ember számára, ezért szinte természetes velejárója, hogy füllentés közben a másik izeg-mozog, feszült, fészkelődik. Persze ez önmagában ne legyen számodra biztosíték, de ha a többi jellel együtt jár, akkor mindenképpen érdemes gyanút fognod.
Ha valaki jól hazudik, vagy legalábbis ezt hiszi magáról, akkor egész forgatókönyvet készít a fejében a hazugságáról. Ilyenkor a lebukás elkerülése miatt fölösleges részletekbe is hosszan belemegy, pedig ez éppen ellenkezik a hétköznapi beszélgetéssel. Gondolj bele, vajon te minden egyes mozdulatodra emlékszel-e az előző hétvégéről pontosan. Ugye, hogy ez nem túl valószínű?
A legtöbb ember nem szívesen hazudik, és nem érzi komfortosan magát a helyzetben. Ezért nagy eséllyel gyorsan és élesen témát szeretne váltani.
Ha valaki úgy érzi, hogy tetten érik, vagy legalábbis a közelében jár, akkor komoly az esély rá, hogy cinikussá válik, támadni fog, indokolatlanul felkapja a vizet. Az ilyesmi mindig szúrjon szemet!
Hazugságnál különösen fontos a szemkontaktus kérdése. Mivel a helyzet stresszel jár, és hazudni nem szeretünk, ezért a hazudó félnek nehezére esik a másik szemébe nézni, inkább elfoglalja magát közben valamivel vagy félrenéz.