tóth gabi
Rengeteg üzlet és pláza kap kutyachip-leolvasó rendszert, és egy új, a világon egyedülálló mobiltelefonos kutyakeresõ alkalmazás is segíti a kóbor kutyák hazajutását.
Mostantól, ha az utcán látunk egy kóbor kutyát, és meg akarjuk menteni, nemcsak egy állatorvosnál tudjuk leolvastatni a chipjét: egy mobilos applikáción megkereshetjük a legközelebbi kávézót vagy boltot is, ahol van chipleolvasó.
Az eszközből 55 darabot ajándékozott a NÉBIH az Vigyél Haza Alapítványnak, hogy bővüljön a hálózat.
A mobiltelefonos kutyakeresőt a Telenorral fejlesztették ki.
"Csak az elmúlt egy évben 240 kutya jutott haza a hálózatnak köszönhetően, és az érdeklődés országszerte hatalmas. Rengetegen jelentkeztek, állatkórházak, plázák is, így év végére 100-ra bővülhet a leolvasóval ellátott helyek száma" – mondta Óvári András, a Vigyél Haza Alapítvány igazgatója.
Az alkalmazásban a gazdi is tudja regisztrálni elveszett kutyáját, de örökbe fogadható állatokra is lelhetünk, és elsősegély-információkat is adnak.
„Nagyon sajnálom, hogy eddig nem volt ilyen lehetőség, az én Maci kutyám is tűnt már el. Akkor óriási segítség lett volna, mert hiába találtuk meg néhány óra alatt, addigra el is ütötték. Szerencsére nem lett nagy baja, hamar meggyógyult” - árulta el lapunknak Dér Heni, énekesnő.
„Nagyon állatbarát vagyok, teljesen vegán is lettem áprilistól. Fontos, hogy segítsek is az állatokon. Néha csak úgy meglátogatom az alapítványnál levő kutyusokat. Tudom, mennyi szeretetre van szükségük: az én ebem, Sári is menhelyről jött" - mondta a %Ripost%-nak Danics Dóra énekesnő, az alapítvány kiemelt önkéntese.
2013 óta kötelező a 4 hónapnál idősebb kutyusok chipezése. A chipben tárolt kóddal az állatorvos perceken belül kiderítheti a gazdi adatait. Az önkormányzatok évente 20 ezer kóbor kutyát fogadnak be.