
Sokkoló vallomás: halálos ágyán tálalt ki a Loch Ness-i szörny híres megörökítője
Az ember, aki az ikonikussá vált képet készítette a Loch Ness-i szörnyről, kitálalt a halálos ágyán.
Bár lehetséges, hogy a Loch Ness-i szörny nem is létezik, inkább egy olyan világban élnél, ahol biztosan tudod, hogy nem létezik, vagy egy olyanban, ahol van egy kis esélye a mitikus lények létezésének?

Ezt a kérdést talán a filozófusok tudják csak eldönteni, de mégis emberek hada próbált már bizonyítékot találni a Loch Ness-i szörny létezésére. Nagyszabású eszközöket használva hatalmas erőfeszítést tettek abban a reményben, hogy megtalálják a lényt, sőt volt, aki idejét nem sajnálva az egész életét annak szentelte, hogy megoldja a rejtélyt.
Bizonyítékok a Loch Ness-i szörny létezésére
Mindig akadnak olyan új jelentkezők, akik állítják, hogy friss felvételük van valami egészen érdekes dologról, de egyik sem volt még fogható az 1934-es 'Surgeon's Photograph'-hoz, amelyen egy hosszú nyakú állat formája kivehető, ahogy a vízből éppen kinéz. Sokáig ez a felvétel volt a sarokköve annak a feltételezésnek, hogy a Loch Ness-i szörny valóban létezik.
A híres fotót megvásárolta a Daily Mail a készítőjétől, dr. Robert Kenneth Wilsontól, aki, állítása szerint, egy barátját ment látogatni Invernessbe, amikor útközben meglátta a lényt.
Az emberek azt hitték, hogy egy jó hírrel rendelkező sebész nem találna ki csak úgy ilyesmit, szóval évtizedekig gondolták azt, hogy ez a fénykép áll a legközelebb az igazsághoz.
Bosszú volt az egész
Azt, hogy a fotó hamis volt, Christian Spurling vallotta be a halálos ágyán. Elismerte, hogy egy játék tengeralattjáróra erősített egy hamis Loch Ness-i szörnyet, a képet pedig a féltestvére, Ian Wetherrel készítette. Talán elgondolkozhattál azon, hogy miért éri meg valakinek, hogy összetákol egy hamis szörnyet, lefotózza, és beküldi az újságoknak.
Állítólag Christian Spurling nevelőapját, Marmaduke Wetherellt megalázta a Daily Mail, miután kiderült, hogy az általa talált állítólagos szörnylábnyomokat, amelyek vízilólábnyomra hasonlítottak, egy esernyőtartóval készítette. A megaláztatás után újabb ötlettel kellett előállnia: megkérte nevelt fiát, Christiant, hogy építsen egy hamisitványt a szörnyből, a fiát, Iant pedig a kép elkészítésével bízta meg. Marmaduke ezután átadta a felvételt egy barátjának Maurice Chambersnek, akit éppen készült meglátogatni a már fent említett sebész Ivernessben. Így került hozzá a felvétel.
Már sok bosszúhadjáratot látott a világ, de ez biztosan a legjobb sztorik között szerepel - írja a Ladbible.






