RETRO RÁDIÓ

Bevizsgálták a csirkehúst - megdöbbentő az eredmény!

Bevizsgálták a csirkehúst - megdöbbentő az eredmény!
KAM
Szerző
KAM
Létrehozva2017. 01. 26. 18:06

Hivatalos, amirõl régóta beszélnek.

Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Felügyelet, az FDA megerősítette azt az évek óta keringő pletykát - szervetlen arzént adnak a tápos csirkéknek.

Az Associated Press beszámolója szerint a leggyakrabban használt arzén tartalmú hozamfokozó, a roxarsone serkenti a növekedést, kiirtja a parazitákat, és színt ad a baromfihúsnak.

Ez a szer eredeti állapotában nem mérgező, de bomlástermékként a csirke szervezetében méreggé alakul át.

Az arzént kapcsolatba hozták már húgyhólyag-, tüdő-, bőr-, vese-, és vastagbélrákkal, kisebb mennyiség rendszeres bevitele pedig részleges bénuláshoz és cukorbetegséghez vezethet.

A szert sajnos Magyarországon is használják, nyílt titok, hogy itthon is arzénos táppal etetik a csirkéket. Ezt a hatóságok sem tagadták, azt viszont igen, hogy ennek lenne bármilyen egészségkárosító hatása.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.