Létrehozva: 2015.10.08.

Öltözőből hívta vissza a bíró a kiállított focistát - videó

Négy percig tartott, míg leesett a játékvezetõnek, hogy hibázott. Vagy csak elhitették vele? Visszahívta a pályára, akit korábban kiállított. Azt gyanítják, a tévéfelvétel alapján súgtak neki.

Ilyet se láttál még a pályán! Egy élvonalbeli brazil bajnokin a játékvezető előbb kiállított egy védőt, majd jókora fáziskéséssel felülbírálta a saját döntését, és percekkel később visszahívta a pályára.

A Chapecoense és a Palmeiras meccsén (5-1) a vendégcsapatból Egídio hátulról becsúszva szerelte a hazaiak támadóját. Jaílson Macedo de Freitas spori előbb kiállította a védőt, de aztán az egyik asszisztense és a negyedik játékvezető meggyőzték, ő pedig bő négy perc múltán visszacsinált mindent. Egídiót már az öltözőből hívták vissza a játékostársai a pályára.

Természetesen nagy botrány kerekedett a történtekből. A tévéközvetítésben leolvasták a tartalékbíró, Daniel Nobre Bins szájáról, hogy szerinte a szerelés szabályos volt. A brazil sportsajtó úgy véli, neki egy szövetségi alkalmazott súgta meg, hogy a tévés ismétlésekből úgy látszik: előbb a labdát rúgta el a védő.

Az ügy pikantériája, hogy a brazilok jövőre szeretnék bevezetni a videóbíró alkalmazását a vitatott esetekben. Addig azonban, amíg a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség illetékes bizottsága nem dönt a szabályváltoztatásról, erre nem szabad hagyatkozni.

Jogos volt a piros

És hogy csavarjunk még egyet a sztorin: a %RIPOST% sportrovatában megejtett röpke (nem reprezentatív) közvélemény-kutatás szerint az eredeti ítélet volt a helyes. Egídio elrúgta ugyan a labdát, de egyfelől, utána biztosra ment a támadó szándékos megrúgásával, másrészt hátulról történő becsúszás esetén így is, úgy is járt a piros.

Gyönyörű lányok a Magyarország szépén - nézzen képeket a válogatóról!