Pokoli hőségben nagyon fontos mit eszel és mit iszol. Ebben igyekszünk most segíteni!
Mit igyál?
A legfontosabb, hogy ilyenkor bőségesen fogyassz folyadékot, így kerülheted el a kánikula okozta rosszullétet, szédülést.
Alakítsd ki tudatosan a folyadékfogyasztási szokásaidat. Ha dolgozol, legyen nálad egy teljes üveg víz, amiből folyamatosan ihatsz. Időnként helyettesítheted gyümölccsel is.
Gyümölcstea is tökéletes, ha van benne friss gyümölcsdarabka, akkor az is szuper. Ilyenkor idénygyümölcsből és zöldségből érdemes italt készíteni. Szuper megoldás az uborkalé, paradicsomlé.
Felejtsd el a cukros üdítőitalokat!
Ne feküdj le szomjasan este, dehidratáltan nehéz úgy elaludni. Helyezz egy pohár vizet az éjjeliszekrényedre.
Alkoholt csak mértékkel fogyassz!
Ezeket az ételeket válaszd
Nem csoda, ha nincs étvágyad a nagy forróságban, nyugi, nem vagy egyedül. Pontosan ezért fontos, hogy nagyon odafigyelj rá, mit eszel, hogy így is hozzájuss a fontos tápanyagokhoz.
Kerüld azokat az ételeket, melynek emésztése nagyobb erőfeszítést igényel: a magas fehérje, cukor és rosttartalmú élelmiszererek egyaránt képesek megemelni a testhőmérsékletet. Ezt a hatást a húsoknál például citromos páccal tudod ellensúlyozni.
Egyél naponta többször keveset! Ez általában is jó megoldás, de kánikulában főleg!
Ahogy ital formájában, úgy ételnek is nagyon hasznos a friss gyümölcs és zöldség.
A füstölt húsokat, szalonnát, amelyekben általában jelentős mennyiségű só van, cseréld le zöldségekre és grillhúsokra.
A fehérjében gazdag nyersanyagok kiválasztásakor szintén nagy mozgástered van; a tojásból készült ételek mellett a halak és a tenger gyümölcsei is 65-80 százalék vizet tartalmaznak.
Leveseket is bátran fogyaszthatsz. Ilyenkor persze az ember kívánja a hideg gyümölcslevest, de nyugodtan ehetsz meleg leveseket is. Ne legyen egyik sem túl hideg és túl meleg sem!
Kekszeket, süteményeket ha lehet, cseréld le joghurtra, ha nagyon édességre vágysz.