Létrehozva: 2023.05.12.

„Pénzünk nincs, csak óriási szívünk” – Dárdai sörözne az ellenfél gólszerzőjével

Dárdai Pál folytatná a "négy meccs, négy győzelem"-projektet, hogy 2015 és 2021 után újra megmentse a Herthát a kieséstől. Mégis gólt kíván az ellenfél csatárának.

A utóbbi napokban sűrűn emlegetett jelszava szerint négy meccsen négy győzelmet célzott meg Dárdai Pál, hogy az utolsó helyről kezdve a hajrát, harmadszor is benntartsa a Herthát a német Bundesliga élvonalában. A közvetlen rivális Stuttgart hazai legyőzése (2-1) után, péntek este Kölnben is pont(ok)ra lenne szüksége a berlini csapatnak. A magyar edző mégis gólt kíván az ellenfél csatárának.

Dárdai (balra) 2017-től 2019-ig Selke edzője volt a Herthánál, most ellenfélként találkoznak    Fotó: Getty Images

A kölni Davie Selke korábban Dárdai egyik legfontosabb igazolása és kedvence volt a Herthában, szezononként vagy tucatnyi gólban vállalt főszerepet (gólszerzőként vagy előkészítőként). A Hertha trénere most is azt kívánja, hogy a 28 éves támadó eredményes legyen a meccsen – persze csak egyszer, két vendéggól ellenében.

– Azt kívánom neki, hogy lőjön egy gólt, mi pedig nyerjünk kettő-egyre. Aztán iszunk rá egy sört – üzente Dárdai mosolyogva korábbi játékosának.

A magyar edző arra is célzott, hogy a Stuttgart-verés után mennyivel bizakodóbb mindenki a klubban és a szurkolótáborban. A napokban még egy 80 év körüli néni is arról biztosította a kisunokájával egy boltban, hogy bíznak benne és a csapatában.

Pénzünk nincs, az elment, csak óriási szívünk.

Most a mi feladatunk, hogy megmentsük a klubot. Valahogy muszáj az első osztályban maradnunk. Ha jó napunk lezs és minden összejön, újra nyerhetünk

– utalt Dárdai arra, hogy a 2019-es menesztése után a klubba öntött eurószázmilliókat "sikerült" eltapsolni és imádott klubja újra gazdasági gondokkal küzd.

A kiesőzóna állása:

15. Schalke 30 pont

16. Stuttgart 28

17. Bochum 28

18. Hertha 25

(Három forduló van hátra; a szezon végén két csapat esik ki, a 16. pedig oda-visszavágós osztályozót játszik a másodosztály harmadikja ellen.)

Német kommentárok szerint úgy bántak az azóta már lelépett befektető pénzével, mint a hirtelen jött vagyonát könnyelműen elszóró lottómilliárdos. Volt olyan téli átigazolási időszak, amikor a világon a legtöbbet költötték új játékosokra – hogy velük is a kiesés szélén egyensúlyozzanak. A Herthát immár a negyedosztályba való kizárás is fenyegeti, ha a következő szezonra nem kapja meg a profiligákban kötelező klublicencet.

Annyira retteg a globalista baloldal egy Magyarországon elhangzott beszédtől, hogy törölte a YouTube