Létrehozva: 2023.09.05.

Óriási botrány a teniszmeccsen, riasztották a biztonságiakat

Erősen felidegesedett Alexander Zverev német teniszező, mert egy férfi Adolf Hitler náci rezsimjének nyelvezetét használta.

Náci botrány volt az amerikai nyílt teniszbajnokságon.  A US Openen a 12. helyen kiemelt Alexander Zverev a 6. helyen kiemelt olasz Jannik Sinner elleni meccse negyedik szettjében adogatott, amikor hirtelen odament James Keothavong játékvezetői székéhez, és egy szurkolóra mutatott:
"Az az ember az imént mondta ki a leghírhedtebb Hitler-mondatot, ami létezik a világon – vádaskodott idegesen Zverev Keothavongnak. – Ez nem elfogadható, ez hihetetlen, ez felháborító."
A vezető bíró hátrafordult, megkérte a szurkolót, hogy azonosítsa magát, majd arra kérte a rajongókat, hogy tanúsítsanak jelentősebb tiszteletet mindkét játékos iránt. A férfit a közelében ülő nézők azonosították, majd a biztonságiak eltávolították a stadionból.

Tennis:US Open-Day 8
Fotó: AFP

Zverev a meccs után azt nyilatkozta, valóban, korábban is tettek rá öv alatti megjegyzéseket, de Hitlert eddig nem emlegették.
-A mostani illető elkezdte énekelni a hitleri idők himnuszát. Az a fajta „Deutschland, Deutschland über alles” túl sok volt nekem – jelentette ki Zverev. - Szeretem, ha a rajongók hangosak, szeretem, ha a érzelmesek. Német vagyok, de nem igazán büszke a történelmünknek erre az időszakára. Ha most nem reagálok, azt hiszem, nem lett volna helyes részemről.
Zverev alaposan megizzadt a továbbjutásért, megnyerte az ötödik szettet, hajnali 1:40 körül zárta a 4 óra 41 percig tartó mérkőzést (6:4. 3:6. 6:2, 4:6, 6:3). A negyeddöntőben a US Open címvédőjével, a spanyol Carlos Alcarazzal játszik.
-Őszintén szólva ez az eltávolított illető veresége, mert nem volt szemtanúja a Sinner elleni meccsem utolsó két szettjének – tette hozzá Zverev a Bildnek.

Szánalmasan sikertelen lett Magyar Péter akciója, alig néhány százan tüntikéztek