Létrehozva: 2017.01.18.

Szerda este eldől, továbbjutunk-e a vébén

A kézilabdacsapat magabiztos játékkal legyõzte Szaúd-Arábiát a vb-n. Ha Chile nem nyer a horvátok ellen, akkor Magyarország biztosan ott lesz a legjobb 16 között.

Lejátszotta a negyedik csoportmeccsét Magyarország a 2017-es franciaországi világbajnokságon. A magyar válogatott ellenfele a nyeretlen, a csoport utolsó helyén álló Szaúd-Arábia volt, amely ellen 37-24-re nyert nemzeti együttesünk.

A találkozó óriási magyar fölénnyel kezdődött, pillanatok alatt 7-1-es vezetést szerzett Magyarország. Ezt követően a játék kiegyenlítődött, a félidő jelentős részében megmaradt a hatgólos távolság. A szünetre 17-10 arányú magyar vezetéssel vonultak a csapatok.

Magyarország a második félidőt is jól kezdte, hét perc játék után már 11 gól volt a különbség, ekkor 23-12 volt az állás. Ezt követően nemzeti együttesünk őrizte magabiztos előnyét, a távolság döntően nem változott. A magyar csapat legjobb játékosa Császár Gábor volt, aki kilenc gólt lőtt a mérkőzésen. A találkozó végeredménye 37-24 lett.

A magyar válogatott ezzel megszerezte a második győzelmét a vébén, és jelenleg a C csoport harmadik helyén áll négy ponttal. Ha Chile az esti mérkőzésen nem nyer Horvátország ellen, akkor biztossá válik Magyarország továbbjutása.

A csoport harmadik találkozóján Fehéroroszország ellenfele Németország lesz, a mérkőzés eredményétől függetlenül Magyarország január 20-án ki-ki meccset játszik a csoport harmadik helyéért a fehérorosz válogatottal.