Létrehozva: 2022.12.10.

Drámai végjáték Katarban, életre szóló hibát vétett az angol csúcstartó

Két korábbi világbajnok, Anglia és Franciaország találkozott szombat este a katari labdarúgó-vb negyeddöntőjében.

Váratlan gólszerző iratkozott fel az eredményjelzőre a francia-angol meccs 17. percében a katari vb-n. A sérülések miatt lehetőséget kapó gall Tchouameni 25 méterről eresztett meg egy lövést, és a labda a jobb sarokban kötött ki. Az 54. percben Kane büntetőből egyenlített, és ez történelmi pillanat volt: beérte a tavaly visszavonult Wayne Rooneyt az angol válogatott örök góllövőlistáján, mindketten 53-53 góllal állnak.

Anglia-Franciaország
Fotó: AFP

A 78. percben ismét Franciaország vezetett, Griezmann bal oldali beadását Giroud négy méterről a hálóba fejelte. Giroud - Kane-hez hasonlóan - szintén csúcstartó, senki sem szerzett nála több gólt a francia válogatott mezében. Hat perccel később Anglia esélyt kapott az egyenlítésre, ismét 11-est lőhetett, Kane azonban ezúttal csúnyán fölé rúgta a labdát. Drámai végjáték volt, az angolok ezt követően hiába támadtak, nem tudtak újabb gólt szerezni. Kane-t minden bizonnyal élete végéig kisérteni fogja az elhibázott 11-es. Életre szóló hiba volt!

A csúcstartók csatáját tehát Giroud nyerte, Franciaország 2-1-re győzött, és bejutott a vb elődöntőjébe, ahol Marokkóval találkozik.

Megjelent egy fotó, amelyet az áldozatok percekkel a verőcei hajóbaleset előtt készítettek