Létrehozva: 2021.08.24.

Csodaközelben járt a Fradi, irány az Európa-liga főtáblája

Korán bajba került a magyar bajnok, mégis fordított és az utolsó percekig nyílttá tette a párharcot. A jó és a még jobb lehetőségek közül előbbi jött össze.

Közel jártak hozzá, mégsem jött össze az újabb bravúr a Fradi focistáinak. A magyar bajnokcsapat a berni vereség (2-3) után, a teltházas Groupama Aréna 20 677 nézője előtt is 2-3-ra végzett a Young Boys ellen. Ezzel az esélyesebb, ráadásul félóráig emberelőnyben játszó svájciak jutottak a Bajnokok Ligája csoportkörébe. A zöld-fehérek az „egy számmal kisebb” kupasorozat, az Európa-liga főtábláján is vigasztalódhatnak. Ez is szép siker!

Ryan Mmaee (balra) góljával még fordított a Fradi, de aztán...
Fotó: MTI

Pedig a vendégek gyors vezető gólja után, még a szünet előtt fordított az FTC. A második félidőben azonban egyenlített a Young Boys, majd (már Aissa Laidouni kiállítása után) tizenegyest is lőhetett. Utóbbit kivédte Dibusz Dénes, és a végén a zöld-fehérek emberhátrányban is közel jártak a hosszabbítás kiharcolásához, de a ráadásbeli svájci slusszpoén után összesítésben 6-4-re a Young Boys nyerte a BL-szereplésről döntő párharcot.

Az El-csoportkör sorsolását pénteken 12 órától tartják Isztambulban.