Létrehozva: 2019.07.22.

Hosszú Katinka nem bánja, hogy elmaradt a világcsúcs

A háromszoros olimpiai bajnok magyar úszónõ 200 vegyesen versenyzett a kvangdzsui világbajnokságon.

Hosszú Katinka megvédte címét 200 méter vegyesen a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek második napján.

A háromszoros olimpiai bajnok a hétfői döntőben 2:07.53 perces idővel csapott célba, megszerezve ezzel saját maga nyolcadik, a magyar úszósport 29. nagymedencés aranyérmét. A világcsúcs nem volt elérhető közelségbe, de így is nagyon simán győzött.

"Talán nem is baj, hogy most nem sikerült a világcsúcs. Azon vagyok, hogy jövőre az olimpián sokkal jobb legyek." - mondta a verseny után az Iron Lady.

Hosszú - aki sorozatban negyedszer nyerte meg ezt a számot - a magyar küldöttség második dobogósa a Koreai Köztársaságban, korábban a nyíltvízi úszók 5 kilométeres számában Rasovszky Kristóf diadalmaskodott.