Létrehozva: 2018.06.09.

Kozák Danuta hiába izgult, parádés sikerrel tértek vissza

A magyar versenyzõk négy érmet: egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyûjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 500 és 1000 méteres döntõiben.

A Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes aranyérmet szerzett 500 méteren a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati versenynapján.

Az eredmény azt jelenti, hogy gyermeke tavalyi születése után az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi színtéren is győzelemmel tért vissza:

"Volt bennem némi izgalom a rajt előtt. Ehhez nem lehet hozzászokni, egy döntő mindig olyan, mint egy vizsga. Reggel még kimentünk egyet evezni közösen, ez jót tett. Jó ismét Európa-bajnokként kiszállni a hajóból, nyugodt, kontrollált pályát mentünk, jó érzés volt."

Az aranyérem mellett két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyarok szombat délelőtt: a Pupp Noémi, Csipes Tamara duó harmadik lett kajak kettes 1000 méteren, míg Kopasz Bálint és Takács Tamara egyaránt második helyen zárt egyesben.