Létrehozva: 2017.01.20.

Hatalmas égéstől menekülnek a kézisek

Most kezdõdik a világbajnokság legfontosabb szakasza a magyar férfikézilabda-válogatott számára. Innentõl minden meccs sorsdöntõ, cél a negyeddöntõ. Így juthatunk a nyolc közé.

A magyar kézilabda-válogatott péntek este sorsdöntő mérkőzést játszik a franciaországi világbajnokságon. Az ellenfél Fehéroroszország lesz, amely akár a továbbjutástól is elütheti válogatottunkat.

A magyar csapat igazi arcát egyelőre nem ismerhettük meg, mivel a két végső győzelemre esélyes együttestől (Németország, Horvátország) simán kikapott, míg a gyengébb ellenfeleket (Chile, Szaúd-Arábia) magabiztosan megverte.

Magyarország számára gyakorlatilag most kezdődik a világbajnokság. A csapat nem titkolt célja, hogy bejusson a negyeddöntőbe, ehhez minden bizonnyal a svéd válogatottat kell kiejteni. Megmutatjuk, mi kell ahhoz, hogy ott legyünk a legjobb nyolcban.

Nagy László visszatérhet

A magyar válogatott klasszisa, Nagy László eddig mindössze 18 percet töltött a pályán. A Veszprém sztárjátékosa a németek elleni nyitó meccsen szenvedett sérülést, a bokája ficamodott ki. Bár sérülése nem súlyos, nem kockáztatták Nagy játékát, sőt a játékos átmenetileg a keretből is kikerült.

A sérült testrészt folyamatosan kezelték, így a 35 éves átlövő minden bizonnyal a svédek ellen már visszatérhet, ha mégsem, akkor Gulyás Péter marad a keretben. Egy dolog biztos, Nagy László nem sérülten szeretne búcsúzni talán élete utolsó válogatott tornájától.

Revans a svédek ellen

Ha Magyarország a harmadik helyen jut tovább, akkor a D csoport második helyezettje lesz válogatottunk ellenfele. Erre a legnagyobb esélye Svédországnak van, akikkel szemben nem őriz szép emlékeket a magyar csapat.

A 2012-es londoni olimpián a két együttes az elődöntőben találkozott, akkor a svédek mindössze egy góllal, 27-26 arányban nyertek. A két válogatott eddig kilencszer nézett szembe egymással a vébék történelmében, Svédország hatszor nyert, egy döntetlen mellett két magyar siker született.

Rögös út

Nagy tétje van a ma esti Fehéroroszország elleni meccsnek. Ha válogatottunk kikap, és Chile megveri a csoport utolsó helyén álló Szaúd-Arábiát, akkor három csapatnak is 4 pontja lesz. Ebben az esetben mini táblázat dönt a magyarok, a fehéroroszok és Chile között. Mivel körbeverésről beszélünk, ezért az egymás elleni gólkülönbség rangsorol.

Ha Magyarország nyer, döntetlent játszik vagy kevesebb, mint öt góllal kap ki Fehéroroszországtól, akkor megvan a harmadik hely. Ha öt vagy hat góllal kapnánk ki, akkor negyedik helyen jutnánk tovább, ennél súlyosabb vereség esetén pedig csomagolhatna válogatottunk.