Krausz Gábor
Hiába tüntette el a bûnjeleket, hiába próbálta letagadni a számára kínos tényeket, a bíróság a Riposttal értett egyet.
Elsőként számoltunk be arról, hogy a Jobbik elnökét tiszteletbeli tagjává választotta a hírhedt török terrorszervezet a Szürke Farkasok, amely a II. János Pál pápa elleni merényletet is megszervezte.
Vona Gábor a hír hallatán mondhatni pánikszerűen eltávolította az erről szóló dokumentumokat, fotókat, melyeket sikerült időben egy biztonságos szerverre kimentenünk.
Vona ezután beperelte a Ripostot, a pert azonban első fokon elveszítette. Tényszerűen állítottuk tehát, hogy Vona a hírhedt Szürke Farkasok szervezet tagja.
A pártelnök jogi képviselője abszurd módon azzal érvelt, hogy a kompromittáló képeket nem a Jobbik elnöke,, hanem maga a Facebook távolíttatta el, mert azok a közízlést sérthették(!)
A bíróság nem fogadta el ezt a magyarázatot és rámutatott, hogy amennyiben a felperes ezzel érvel, úgy ebben a körben a bizonyítás őt terhelte volna, de e kötelezettségének nem tett eleget.
A bíróság kitért arra az állításunkra is, hogy a képek az ún. cukiságkampány eredményeként kerültek pánikszerű törlésre. Hangsúlyozta, hogy nem kíván állást foglalni abban, hogy van-e ilyen kampány, de a cikk megállapítása ebben a körben újságírói véleménynek tekinthető.
A Szürke Farkas hívekről készített képpel kapcsolatban a bíróság ítéletében megalapozottnak mondta ki azt az állításunkat, hogy Vona Gábor a Szürke Farkas hívek táborában látható, ezért a helyreigazítási kérelmet teljes egészében elutasította.