Szerző LL

Létrehozva: 2024.04.25.

Hajrá: Liverpool! Szoboszlaiék az élen, csodacsapatot is megelőznek

Még hogy minden meccs 90 percig tart?! Dehogy! Itt a bizonyíték, még a verhetetlen Leverkusent is verik Szoboszlai Dominikék.

Xabi Alonso újdonsült német bajnokcsapata, a Bayer Leverkusen nemrég új rekordot állított fel: az eddigi csúcstartó Juventust (2011-12, 43 meccs) is megelőzve, már sorozatban 45 tétmérkőzést számláló veretlenségi sorozatnál tart. Pedig az utóbbi hetekben többször is a levegőben lógott, hogy a gyógyszergyáriaknak le kell nyelniük a keserű pirulát, többször is vesztésre álltak a hajrában. Aztán a végén (csak áprilisban, sorrendben a 83., a 91., a 90., legutóbb pedig a 98. percben!) szerzett góljaikkal mindig megmenekültek. Mégsem ők a 10 legerősebb európai focibajnokság legjobb hajrázói – hanem Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool.

Szoboszlai (jobbra) mellett Van Dijk ünnepli a magyar középpályás sheffieldi hajrágólját
Szoboszlai (jobbra) mellett Van Dijk ünnepli a magyar középpályás sheffieldi hajrágólját        Fotó: Richard Sellers/Allstar / Getty Images

Míg a leverkuseniek 15, a liverpooliak 17 gólt szereztek a rendes játékidő utáni hosszabbítások perceiben.

Mindebből ráadásul a magyar középpályás is derekasan kivette a részét! Szoboszlai eddigi 7 Liverpool-góljából 2-t is a 90. perc után szerzett. December 6-án, Sheffieldben a 94. percben lőtt góljával nyert 2-0-ra a Pool a Premier League-ben.

Március 7-én pedig a prágai Európa-liga-nyolcaddöntő végén, ugyancsak a 94. percben állította be a liverpooli szempontból 5-1-es győzelmet a Sparta ellen.

A két topligás, a Liverpool és a Leverkusen mögött két török gárda következik 14-14 ráadásgóllal, a Fenerbahce és a Galatasaray. A Transfermarkt összeállításából kitűnik, hogy a legjobb hajrázók közé tartozik még többek között az Arsenal és a Chelsea (11-11), illetve 10-10 hosszabbításbeli góllal a Real Madrid, a Barcelona, a Bayern München és a Borussia Dortmund is.

Verőcei hajóbaleset: fél órával a tragédia előtt eljegyezték az egyik áldozatot - videó

Rengeteg rendőr és mentő lepte el a budapesti pláza környékét, nagy a baj

Külföldre menekült a forgatás után a Házasság első látásra sztárja: "Le kellett ezt zárjam magamban és itthon nem ment"

Már nyáron tárgyalhatja a kötelező sorkatonaság kérdését az Európai Parlament + videó

life.hu

Jennifer Lopez újra Ben Affleck nélkül jelent meg a vörös szőnyegen - A színésznő erős, független nőként ragyogott

Lesújtó jövőkép érkezett Lengyelországból: Donald Tusk miatt nehéz helyzetbe kerülhet Magyarország