1000 ember dolgozik Brüsszelben hogy felvehessék Ukrajnát az EU-ba! Elképesztő módon, mindenen átgázolva erőltetik!

POLITIK
Létrehozva: 2025.04.17.

Molnár Csilla hasonmásaként tekintenek Dr. Kenéz Nórára – Galéria

A 2024-es Miss Universe Hungary győztese, Dr. Kenéz Nóra sokak szerint meglepően hasonlít az 1985-ös szépségkirálynőre. Bár Molnár Csilla és közte négy évtized különbség van, a szépségük mintha áthidalná az időt. De nem csak ők hasonlítanak megszólalásig egymásra, összegyűjtöttünk hírességeket, akik bár nem rokonok, akár testvérek is lehetnének.

Dr. Kenéz Nóra egy éve nyerte el a koronát, és hamarosan tovább is adja azt – de korántsem búcsúzik teljesen. A Miss Universe Hungary királynője hosszú interjúban mesél arról, hogy milyen tapasztalatokat szerzett az elmúlt időszakban, illetve, hogy neki is feltűnt-e, hogy megszólalásig hasonlít Molnár Csilla egykori szépségkirálynőre? 

Szépségkirálynő: Dr Kenéz Nóra Molnár Csilla
Elképesztő hasonlóságot mutat Dr. Kenéz Nóra és Molnár Csilla (Fotó: Marketing)

Molnár Csilla a legenda 

Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy Molnár Csillához hasonlítottak külső jegyeinkben

– mondja mosolyogva Nóra. „Azt gondolom, van egy univerzális szépségideál, ami kortól függetlenül általános érvényű. Ebben benne van például a természetes pisze orr vagy épp a magasság – Csillával egyaránt 178 centisek vagyunk. Molnár Csilla neve mára legendává vált. Az 1985-ös első hivatalos magyar szépségverseny győztese alig 16 évesen nyűgözte le az országot természetes bájával és törékeny eleganciájával.”

Sajnos tragikus körülmények között, nagyon fiatalon hunyt el – alakja mégis örök lenyomatként maradt meg a hazai szépségipar történetében. Emlékét azóta is sokan őrzik, nemcsak szavakban, hanem dallamokban is: róla szól a Homonyik Sándor által jegyzett „Álmodj, királylány” is, amely az ország egyik legnépszerűbb és legkedveltebb dala lett a 90-es években. A műben a fiatal hölgy történetét idézi meg, méltósággal emlékezve a mindössze tizenhat éves korában elhunyt szépségkirálynőre.

Természetesen megkérdeztük, megérte-e elindulni a versenyen. Nóra válasza egyértelmű: 

Nem kérdés! IGEN! Hatalmas munka, főleg, ha az ember szívvel-lélekkel csinálja, és még kicsit maximalista is, mint én. De minden perce megérte. Olyan élményeket adott ez az év, amiket biztosan mesélni fogok még az unokáimnak is.

Az idei év pedig hamarosan újabb fejezetet nyit a verseny magyarországi történetében: júniusban indul a 2025-ös Miss Universe Hungary válogatója, a döntőre pedig szeptemberben kerül majd sor. A verseny új lendülettel, megújult koncepcióval és még több értékalapú kezdeményezéssel várja a jelentkezőket.

A két egymáshoz hasonló szépség kapcsán arra voltunk kíváncsiak, hogy vannak-e még olyan magyarországi hírességek, akik nincsenek rokonságban, megjelenésre mégis olyanok, mintha testvérek lennének. És láss csodát! Egy csokorral találtunk belőlük. Vagyis nem csak szépségkirálynő hasonmások vannak a kis hazánkban. A képgalériánkban meg is nézhetik az ikertornyokat: 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek