Létrehozva: 2019.05.05.

Összejön a csoda? Erre készülnek Szegeden

Nyolcgólos hátrányt kell ledolgoznia a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának a Bajnokok Ligája negyeddöntõjének visszavágóján. A magyar bajnok mindent megtesz azért, hogy ott legyen története elsõ kölni négyes döntõjében.

Nem várt, nagy különbségű (31-23) vereséget szenvedett a Vardar Szkopje otthonában a Szeged a BL-negyeddöntő első mérkőzésén. Szinte lehetetlen feladatnak ígérkezik ezt a különbséget ledolgozni a szegedi visszavágón, de a magyar bajnok képes lehet erre.

Két éve sikerült kilenc góllal győzni

Fel akarunk állni és megmutatni, hogy képesek vagyunk innen továbbjutni közösen, együtt a szurkolótáborunkkal hazai pályán

– nyilatkozta Jonas Källman, a Szeged BL-győztes svéd sztárja a klub honlapján.

Két éve a dán Silkeborg elleni nyolcaddöntőben tudott kilenc góllal (33-24) győzni a Szeged, ami ad okot a bizakodásra. Érdekesség, hogy akkor összesen 14 gólt dobott Stas Skube és Szergej Gorbok, akik vasárnap már a Vardar játékosaiként lépnek pályára Szegeden.

A szurkolókon nem fog múlni a csoda

A Szeged a múlt mellett a fanatikus szurkolótáborában is bízhat. A drukkerek több levelet írták a játékosoknak, amelyben biztatják kedvenceiket.

Mindannyian mögöttetek vagyunk, és pont annyira bízunk bennetek, mint ti egymásban és magatokban

– idézi a klub honlapja az egyik szurkoló levelét.

A hit nélküli szurkolótábor még a győzelemre álló csapattal is elveszíttetheti a mérkőzést! Hajszoljuk a „kékeket” győzelembe, Kölnbeírja egy másik levél.

Hazai pályán veretlen a Szeged idén

A Szeged hazai pályán még nem kapott ki idén a BL-ben, pedig olyan sztárcsapatokat is fogadott, mint a Paris Saint-Germain vagy a tavalyi döntős Nantes. Az egyenes kiesés szakasz előző körében 23-16-ra győzték le a lengyel Wisla Plockot, ez pedig már majdnem elég lenne a Vardar kiejtéséhez is.