Létrehozva: 2018.04.12.

Óriási a tét, az év meccsére készül Gulácsi

Ezt várja a magyar légiós. Újabb nagy skalpot szerezhet kapusunk az Európa-ligában menetelõ csapatával.

Rosszul sikerült az RB Leipzig főpróbája, de úgyis a csütörtöki előadás a lényeg: az Olympique Marseille elleni negyeddöntő-visszavágó az Európa-ligában. A Napoli és a Zenit után az OM is behódol Gulácsi Péter kapus (és Lőw Zsolt pályaedző) csapata előtt?

A német Bundesliga egyik legjobb kapusának számító Gulácsi hétfőn hazai pályán négy gólt kapott a Bayer Leverkusentől (1-4). Válogatott kapusunk szavaiból azonban kitűnik: ha a francia kikötővárosban továbbjutnak a legjobb négy közé, megérte tartalékolniuk.

"Természetesen elkeserítő, hogy a Leverkusen újra elénk került a tabellán, de a bajnokságban van még hátra öt forduló. Fontos lesz az összpontosítás, hogy megszerezzük a szükséges pontokat. Nehéz lesz, de képesek vagyunk rá. Most azonban az a lényeg, hogy ezt a vereséget kiverjük a fejünkből, és Marseille-ben kezdettől egy egészen más arcunkat mutassuk. Elvégre

egy ilyen mérkőzésért küzdöttünk az egész szezon során

– nyilatkozta a lipcsei klub honlapján Gulácsi, aki 8 millió euróra (2,5 milliárd forint) becsült értékével immár messze a legtöbbre taksált magyar labdarúgó.

A Bajnokok Ligája-főtáblán a Besiktas és a Porto mögött, de a tavalyi elődöntős Monacót megelőzve harmadikként végzett RB Leipzig a tavaszi, egyenes kieséses szakaszra „ejtőernyőzött” a második legrangosabb európai kupa mezőnyébe. Ralph Hasenhüttl csapata a nyolcaddöntőben az esélyesebbnek ítélt Napolit (3-1, 0-2), a negyeddöntőben pedig a szentpétervári Zenitet (2-1, 1-1) búcsúztatta, majd az OM elleni hazai meccsen 1-0-s előnyt szerzett a mai visszavágóra.

Az El-negyeddöntők párosítása:

Marseille-Leipzig (az első meccsen: 0-1), 21.05, tv: Digisport 2

Sporting–Atlético Madrid (0-2), 21.05, tv: Digisport 1

Salzburg–Lazio (2-4), 21.05, tv: Digisport 3

CSZKA Moszkva–Arsenal (1-4), 21.05, tv: RTL II

Hétfői, súlyos vereségével a tavalyi ezüstérmes RB Leipzig visszacsúszott a Bundesliga hatodik helyére. Kétpontos hátrányba került az újabb Bajnokok Ligája-főtáblás helyet érő negyedik pozíciót elfoglaló Leverkusen mögött. Gulácsiék abban bíznak, hogy könnyebbnek ígérkező sorsolásukkal a hátralévő öt forduló során visszaelőzik riválisukat, amelyre több rangadó is vár.

Brutális baleset Budapesten: két ember meghalt, a gyáva sofőr elmenekült

Budapesti luxusüzletrablás: újabb megdöbbentő fejlemények derültek ki - videó

Bayer Zsolt: Ide hallgass, te Magyar Péter!