Létrehozva: 2021.08.05.

„Magunkat vertük meg” – kísérti a múlt a pólós lányokat, de még sporttörténelmet írhatnak

Nem jött össze az áhított döntő, de... Sorozatban háromszor végeztek a negyedik helyen, most újra nekirugaszkodnak a bronzérem megszerzésének.

Szerző Ripost

A magyar női vízilabda-válogatott 8-6-ra (2-0, 3-2, 3-2, 0-2) kikapott a spanyoloktól a tokiói olimpia csütörtöki elődöntőjében. Bíró Attila szövetségi kapitány együttese csak a második negyedben szerezte meg az első gólját, végig hátrányban volt, az Európa-bajnok ellenfél többször is négy góllal vezetett, és biztosan győzött. A magyarok szombaton a bronzéremért szállnak vízbe, akárcsak az utóbbi három olimpián, amikor rendre a negyedik helyen végeztek.

Női vízilabda-válogatottunk támadásban tehetetlen volt a spanyolok ellen
Fotó: MTI

„Nagyon sajnálom, úgy érzem, hogy ma saját magunkat vertük meg, ez teljes mértékben rajtunk múlt„

- értékelt Gurisatti Gréta.

Szilágyi Dorottya hasonlóan látta, de már előre is tekintett a bronzmérkőzésre:

”Bátor próbáltam lenni és emiatt türelmetlen voltam, ez pedig nem fog beleférni a bronzmérkőzésen. A spanyolok nem mutattak újat, jól fel voltunk készítve rájuk, ezért ki kell mondani, hogy magunkat vertük meg„

- mondta.

Felszabadultság kell a bronzhoz

Bíró Attila szövetségi kapitány szerint a védekezés jól működött, de sok erőt és energiát felemésztett, ami támadásban bosszúlta meg magát.

”Most egy kicsit el kell engedni a lányokat„

- mondta a szakvezető, hangsúlyozva: nem szabad rágörcsölniük a következő feladatra, mert ha felszabadultan ugranak medencébe, akkor hazavihetik a bronzérmet.

A női pólóválogatott most ötödször vesz részt nyári olimpián. Világ- és Európa-bajnokságot már többször nyert, de az ötkarikás játékokon a negyedik az eddigi legjobb helyezése. A legutóbbi három tornán – 2008-ban, 2012-ben és 2016-ban is – lemaradt a dobogóról.